« Tagasi

Euroopa päeva tähistatakse orienteerumismängu ja lillevaibaga

Euroopa päeva puhul saab Euroopa Liidu riike külastada jalutades erinevates Eesti linnades, mille keskväljakut kaunistab emadepäevale pühendatud lillevaip. 

7.–9. mail tähistame Euroopa päeva Haapsalus, Jõhvis, Kuressaares, Kärdlas, Narvas, Põlvas, Pärnus, Tallinnas ja Võrus orienteerumismänguga, mida saab mängida nutiseadme rakenduse abil. Osaleda on võimalik kolmel päeval ning läbimiseks pole ajalist piirangut. Mängu eesmärk on kõndida läbi kõik kaardil näidatud sihtkohad ehk kontrollpunktid ning koguda neist punkte küsimustele õigesti vastates.

Mängu läbijate vahel loosime kümme 300-eurost kinkekaarti puhkuse plaanimiseks Eestis või mujal Euroopas.

Ajaliselt hajutatud orienteerumismäng annab osalejatele võimaluse läbida mäng turvaliselt ning järgides kõiki kehtivaid ohutusreegleid.

Euroopa päev, 9. mai on tänavu ühtlasi emadepäev. Sel puhul kaunistab Haapsalu, Jõhvi, Kuressaare, Kärdla, Narva, Põlva, Pärnu, Tallinna ja Võru keskväljakut lillevaip – Euroopa päeva tähistamiseks sümboolselt ELi ja Eesti lipu värvides.

9. mail kell 9.00-18.00  kaunistab Pärnu Iseseisvuse väljakut 1050 võõrasemast koosnev lillevaip. Kell 13.00 ütlevad tervitussõnad Pärnu linnapea Romek Kosenkranius, Ungari suursaadik Eestis Kristóf Forrai' ja Pärnumaa Omavalitsuste Liidu üldkogu esimees Lauri Luur. Meeleolu tekitab puhkpilliorkester Saxon.

Peale tervitussõnu kingib Europe Direct Pärnumaa koostöös Pärnumaa Omavalitsuste Liiduga Lääneranna, Põhja-Pärnumaa, Saarde, Tori ja Häädemeeste valdadele kokku 1000 lilletaime. Lillevaibas olevad võõrasemad hakkavad pärast kella 18 rõõmustama Pärnu haigla õendus- ja hoolduskeskuse, Pärnu Sotsiaalkeskuse, Pärnu Päikese Kooli, Pärnu Naiste Tugikeskuse ja Pärnu Laste ja Noorte Tugikeskuse inimesi.

Mis on Euroopa päev?

Euroopa päeva tähistatakse 9. mail. Sel päeval 1950. aastal pidas Prantsusmaa välisminister Robert Schuman Pariisis kõne, kus esitas idee asuda Euroopas tegema uut liiki poliitilist koostööd, mis muudaks sõja Euroopa rahvaste vahel mõeldamatuks. Ta nägi ette institutsiooni loomist, mis ühendaks ning juhiks söe- ja terasetootmist Euroopas.

Vähem kui aasta pärast allkirjastatigi selle organisatsiooni loomise leping ning algas Euroopa riikide majanduslik ja poliitiline lõimumine. Schumani ettepanekut peetakse praeguse Euroopa Liidu alguseks.

1. mail 2021 täitus 17 aastat Eesti kuulumisest Euroopa Liitu.

Lisainfo

www.euroopapäev.ee

 

10. mail saavad huvilised osaleda veebiseminaril "Mida on Euroopal koroonakriisist õppida?" Registreeri seminarile siin.