« Tagasi

Sindi linnas Kevade, Suve ja Tiigi tn kinnistute detailplaneeringu avalik väljapanek

 Tori Vallavalitsus korraldab Sindi linnas Kevade, Suve ja Tiigi tn kinnistute detailplaneeringu avaliku väljapaneku 17.06-14.07.2024 ning avaliku väljapaneku tulemuste avaliku arutelu 06.08.2024 kell 17.00 Sindi Sotsiaaltöökeskuse saalis (Pärnu mnt 27a, Sindi, Tori vald, 86705 Pärnumaa ).   

Planeeringu lahendusega saab tutvuda https://www.torivald.ee/sindi-linn-kevade-suve-tiigi-dp ja Sindi raamatukogus ( Pärnu mnt 55a, Sindi). Arvamused ja ettepanekud detailplaneeringu lahenduse kohta palume esitada hiljemalt 14.07.2024 e-kirja teel aadressil tori@torivald.ee või kirjalikult Tori Vallavalitsusele (Pärnu mnt 22, Sindi, Tori vald, 86703 Pärnu maakond).

Vastavalt planeerimisseaduse nõudele toome järgnevalt välja antud planeeringuga seotud olulise info ja anname lühiülevaate planeeringu lahendusest.

Planeeringuala suurusega ca 42 316 m² asub Sindi linnas Kevade, Tiigi, Soo ja Pikk tn vahelisel alal. Detailplaneeringu alasse ei kuulu Pikk tn äärsed krundid.

Detailplaneeringu koostamise algatamise eesmärgiks oli määrata olemasolevatele  katastriüksustele juurdepääsud, hoonestusala ning ehitusõigus elamu ja abihoone või abihoonete ehitamiseks ning selleks vajaliku taristu  paiknemine, anda haljastuse ja heakorra lahendus.

Planeeringualal on olnud suvilakooperatiiv. Nüüdseks on katastriüksused arenenud ühepereelamute piirkonnaks. Teede äärsete katastriüksuste omanikud on juba ehitanud suuremad hooned ning katastriüksused, mis jäävad ala siseosadesse, ei ole saanud piisavat võimalust arenemiseks.

Planeeringuga lahendatakse kõikidele katastriüksustele seadusega reguleeritud juurdepääsud. Selleks eraldi krunte ei moodustata, seatakse sundvaldus. Lahendatakse parkimisvõimalus ja liikluskorraldus.

Planeeringuga kavandatakse Suve tänava sõidutee laiuseks 4 m ja nähakse etteolemasolevad kraavid säilitada. Suve tänaval peaks olema õueala liikluskorraldus.

Katastriüksustele on määratud hoonestusalad, ehitusõigus ja arhitektuursed tingimused. Lähtutud on  Sindi linna üldplaneeringust ja väljakujunenud situatsioonist. Eelduseks on endise suvilate rajooni arenemine ühtseks ja kvaliteetseks elamiskeskonnaks. 

Ehitusõiguse määramisel on aluseks võetud, et hoonete ehitamiseks lubatud suurim ehitisealune pind võib olla 30% krundi pindalast. Kõigi hoonete (sealhulgas ka vabaehitisena ehitatavate alla 20 m² suuruste loakohustuseta hoonete) ehitamisel tuleb lähtuda esitatud ehitusõigusest, millega on määratud hoone suurim lubatud kõrgus-8,5m, hoonete suurim lubatud arv krundil on 3. Põhihoone (elamu) võib ehitada põhijoonisel esitatud hoonestusala sisse. Ilma ehitusloa kohustuseta abihoone võib olla väljaspool hoonestusala. Abihoone ehitamisel on vajalik naaberkrundi omanik nõusolek juhul, kui see on krundi (sh tänava maa kui valla omandis oleva maa) piirile lähemal kui neli meetrit või kui see on vastava naaberkrundil oleva õiguslikul alusel püstitatud või püstitamisel oleva hoone tuleohutuskujas.

Planeeritud hoonete arhitektuurne lahendus peab sobituma piirkonna arhitektuurse stiiliga. Hoonete välisviimistluses peab kasutama peamiselt puit-, kivi- ja krohvmaterjali, mida võib kombineerida muude materjalidega. Kasutada ei tohi imiteerivaid materjale. Detailplaneeringuga ei piirata ehitusprojektide koostamisel hoonete ehituslikke tingimusi – lubatud on kõik võimalikud lahendused, mis sobivad kokku olemasolevate hoonete arhitektuuriga ja hoonetele esitatavate ohutusnõuetega. Tulepüsivusklass määrata projekteerimisel lähtuvalt ehitise kasutamise otstarbest ja sellele seatud nõuetest.

Detailplaneeringu alale on rajatud vee- ja kanalisatsioonitorustik. Planeering ei näe ette selle ümberehitamist, määratakse vajalikud servituudi alad trassidele. Teede ääres ning katastriüksustel on kraavid. Planeeringuga on analüüsitud olemasolevat olukorda ning antakse lahendus kogu detailplaneeringu alal kas sademevee ärajuhtimiseks või immutamiseks.  Kraavidele on määratud servituudid.

Planeeringuga on määratud haljastuse ja heakorra põhimõtted, lahendatud on prügimajandus.

Sindi linna üldplaneeringus on antud piirkond tähistatud elamumaana E5. Selle kohaselt määratakse elamukrundi minimaalseks suuruseks, millele antakse ehitusõigus, 600 m2. Detailplaneeringuga ei moodustata juurde ühtegi uut krunti, mille suurus on vähem kui 600 m2. Detailplaneering ei muuda kehtivat Sindi linna üldplaneeringut.