Korteriühistud saavad õuealade korrastamiseks toetust taotleda

2024. aasta eelarves on vallal korteriühistutele toetuseks jagada 20 000 eurot. Taotlusi oodatakse 15. maiks, taotlemise tingimused pole muutunud. Toetuse eesmärk on parandada hoovide välisilmet, parendada hoovide kasutamisvõimalusi, suurendada korteriühistute omaalgatust ja koostöötahet ning tugevdada sotsiaalseid suhteid korterelamutes.

Hoov on korterelamut ümbritsev kinnistu või selle osa, mis on avalikult läbipääsetav ega ole piirdega piiratud.

Toetust võib taotleda:

• mängu- või spordiväljaku rajamiseks või parendamiseks;
  • jalakäijate ala, sealhulgas haljas- või puhkeala rajamiseks või parendamiseks;
  • hooviinventari paigaldamiseks või korrastamiseks (k.a prügikonteinerite hoiustamise kohad);
  • rataste ja sõiduautode parkimiskohtade rajamiseks või parendamiseks;
  • sõiduteede parendamiseks;
  • kõnniteede rajamiseks ja parendamiseks.

Toetuse taotlemiseks tuleb Tori vallavalitsusele esitada vormikohane taotlus koos järgmiste dokumentidega:

1. korteriomanike üldkoosoleku või põhikirjast tulenevate volituste alusel juhatuse protokolli koopia, mis sisaldab otsust hoovi heakorrastamiseks vajaliku töö teostamise kohta;
  2. ühistaotluse esitamisel kinnitus nõusoleku kohta ühistaotluse esitamiseks;
  3. vajadusel taotleja valitseda oleva naaberkinnistu omaniku nõusolek;
  4. kinnistu või kinnistute plaan kavandatava töö asukoha skeemiga ning kavandatava töö kirjeldus;
  5. fotod kavandatava töö asukohast enne tööde algust;
  6. kavandatava töö eelarve;
  7. vajaduse korral asjakohased kooskõlastused või nõusolekud kavandatava töö tegemiseks.

Vallavalitsuse poolt kinnitatud hindamiskomisjon kontrollib taotluse dokumentide vastavust ja õigsust ühe kuu jooksul ning vajadusel küsib juurde lisadokumente. Hindamiskomisjoni töö tulemusel tekib taotlejatest pingerida.

Toetust antakse kuni 40% töö kogumaksumusest, kuid mitte rohkem kui 2000 eurot ühe taotleja kohta või 4500 eurot ühistaotluse korral. Taotleja saab esitada aastas ühe taotluse.

Toetuse saajaga sõlmitakse leping. Toetuse saaja peab hiljemalt toetuse saamise aasta 1. detsembriks esitama vallavalitsusele vormikohase aruande töö teostamise kohta koos arvete, aktide ja maksekorralduste koopiatega. Toetust ei maksta korteriühistule ette, vaid pärast aruande esitamist.

Taotluse saab esitada valla iseteeninduskeskkonnas, kuid selle võib saata ka tori@torivald.ee. Lisainfo, viited ja taotlusvormid leiate siit.

Jooksvalt saab infot küsida e-posti teel: signe.rongas@torivald.ee või telefonilt 525 3189.