Tori vald annab välja loome- ja spordistipendiumi

Tori vald annab välja loome- ja spordistipendiumi. Stipendium on ette nähtud:

• Tori vallas elavatele autoritele või esitajatele, kes tegutsevad kujutava või audiovisuaalse kunsti, lavakunsti, kirjanduse, muusika, rahvakultuuri või arhitektuuri erialal rahvusvahelisel tasemel, et väärtustada ja soodustada nende tegevust;
  • Tori vallas elavatele sportlastele, kelle areng ja tulemused võimaldavad osalemist Euroopa meistrivõistlustel, maailmameistrivõistlustel ja olümpiamängudel, et väärtustada ja toetada nende tegevust spordi arendamisel ja populariseerimisel nii Eestis kui maailmas.

Stipendiumi taotlemiseks tuleb kandidaadil esitada:

• lühikirjeldus senise tegevuse ja saavutuste kohta;
  • põhjendus, mille jaoks stipendiumi taotletakse;
  • stipendiumi kasutamise eelarve ja oodatav tulemus;
  • spordistipendiumi taotlusele tuleb lisada soovituskiri juhendajalt või treenerilt.

Stipendiume määratakse eelarvevahendite olemasolul. Stipendium eraldatakse nelja kuu jooksul ning väljamakseid tehakse stipendiumi kasutamise lepingu sõlmimise kuule järgnevast kuust võrdsetes osades stipendiaadi arveldusarvele. Vallavalitsus sõlmib stipendiumi saajaga lepingu, kus määratakse stipendiumi kasutamise sihtotstarve, stipendiumi andja ja stipendiumi saaja õigused ja kohustused, stipendiumi kasutamise aruandlus ja vastutus lepingu rikkumise korral.

Stipendiumi taotluste esitamise tähtaeg on 30. aprill. Vabas vormis taotlus saata tori@torivald.ee. Stipendiumi taotleja rahvastikuregistrijärgne elukoht peab olema Tori vald.

Info: kairi.gustavson@torivald.ee.