Sinti luuakse jõeäärne haljasala

Lisaks Sindi kärestikukeskuse esimese etapi ehitustöödele soovib vald jõeäärset ala veelgi arendada, luues liigirikka haljasala Kalamaja tee lõppu Pärnu jõe äärde. Hetkel kruusakillustikuga kaetud tühjale platsile hakatakse ehitama augustikuu lõpus.

Haljasala rajamiseks korraldatud riigihanke võitis Mefab OÜ, töö maksumus on 312  611 eurot, millele lisandub käibemaks. Lepingu täitmise tähtaeg on hiljemalt 25. oktoober 2023. Omanikujärelevalvet teeb AS Infragate, töö maksusumus on 2480 eurot, millele lisandub käibemaks.

Töödega alustatakse juba järgmise nädala jooksul. Ohutuse huvides on ehitusobjektile ligipääs tavaliiklejale kahe kuu jooksul piiratud. Kärestiku ääres asuvasse puhkekeskusesse on ligipääs siiski olemas. Loodame kõigilt mõistvat suhtumist, et ehitusperiood kulgeks kiirelt ja sujuvalt.

Tühja kruusakillustikuga kaetud platsi asemele luuakse sopiline liigirikas puhkeala, mille haljastus on eestimaine, loodusega kooskõlas ja kasvukohale sobiv. See ala on kavandatud sulanduma piirkonna ülejäänud haljastusega järk-järgult üheks tervikuks. Alale tuleb ka valgustatud kergliiklustee. Piknikulauad, pingid ja prügikastid lisatakse järgmisel kevadel.

Puhkealal kasutatakse keskkonnasõbralikku murukruusa, mis võimaldab ühtaegu nii liigirikkust kui liiklemist ning on keskkonnasõbralikum ja ilusam alternatiiv asfaldile. Murukruus koosneb kompostist ja killustikusegust, millele külvatakse kasvukohale sobilik ja tallamiskindel lillerikas niidulillede segu. Murukruusaga kaetud ala võtab paremini vastu sajuvett ja vastupidiselt asfaltkattega aladele ei tekita see keskkonnale ohtlikku kuumasaart.

Sügisel jõuavad lõpule ka terve suve kestnud ehitustööd kärestikul, mille käigus valmib Sindi kärestikukeskuse jõepealne treenimis- ja võistlustaristu ning kaldapealne publikuala (Sindi kärestikukeskuse I etapp). Tööde tulemusena luuakse süstaslaalomi raja paigaldamiseks vajalik taristu, paigaldatakse võistluse väravate riputamiseks vajalikud kaldapostid, trossid ja traadid. Ehitatakse teisaldatavad sillad ja muu inventar, rajatakse kärestiku valgustus. Jõekaldale arendatakse välja kärestikukeskuse külastajatele vajalik taristu, juurdepääsuteed, valgustus ja pealtvaatajate istumisalad. Kärestiku kaldaalale istutatakse puid ja põõsaid.

 

Haljasala rajatakse projekti „Looduspõhiste lahenduste pilootalade loomine elurikkuse suurendamiseks Tori vallas" raames.

Projekti „Looduspõhiste lahenduste pilootalade loomine elurikkuse suurendamiseks Tori vallas" (lühidalt „Elurikas Tori vald") toetab Keskkonnainvesteeringute keskus läbi Kliimamuutustega kohanemise meetme. Toetust rahastab Euroopa Majanduspiirkond.