Tori valla sümboolika

28.08.19

Tori valla sümbolid on vapp ja lipp.

Vapp

Tori valla vapp PMS (pdf)

Tori valla vapp asendusvärvidega CMYK (jpg)

Tori valla vapp asendusvärvidega CMYK (pdf)

Tori valla vapp kontuur (pdf)

Tori valla vapp mustvalge (pdf)

Vapi kirjeldus: kuldsel-punasel pikuti lainelõikeliselt poolitatud kilbil punane-hõbedane ülalt avatud hobuseraud, mille otstes on vastavalt hõbedane ja punane käpprist.

Selgituseks: kuldne värvus tähistab eluandvat valgust, ülimat tõde ja edu, on Pärnumaa ja Eesti vapivärv. Punane märgib vaprust, armastust, elujõudu ja elurõõmu, ka Püha Vaimu tegevust ning on (koos hõbedasega) Tori vallaga ühinenud Sindi linna vapivärv. Hõbedane on tarkuse, ustavuse ja hingepuhtuse tunnusvärv. Kilbi laineline jaotus tähistab jõge, hobuseraud on muistsetest aegadest tuntud õnnemärk, viitab Torile kuulsust toonud hobusekasvatusele. Hõbedane ja punane on ka Püha Jüri tunnusvärvid ja koos ristidega sümboliseerivad Toris asuvat Eesti Sõjameeste Mälestuskirikut.

Sümboolika õiged värvid on kuldne, punane, hõbedane. Asendusvärve kasutatakse vaid vapilipul (kus kollane asendab kuldset ja valge hõbedast) või olukorras, kus ei ole võimalik teostada kuldse ja hõbedasega faile/esemeid jm.

Asendusvärvide koodid:

punane – PMS 199 C

kollane – PMS 116 C

 

Tori valla lipp on heraldiline vapilipp. Lipul asendab kuldset kollane ja hõbedast valge värvus. Lipu normaalmõõtmed on 105 x 120 cm, mõõtkavas 7:8

Tori valla lipp 7:8 CMYK (pdf)

 

Vapi on koostanud ja kavandanud Priit Herodes, kes on ka eelmise Tori valla (samuti Tori vallaga ühinenud Are valla) vapi autor.

Vapi ja lipu kasutamine on sätestatud Tori valla põhimääruses.

Küsimuste või täpsustuste korral võtke palun ühendust vallavalitsuse kommunikatsiooninõuniku Katariina Vaabeliga:

tel:  5866 6327

e-post: katariina.vaabel@torivald.ee 

Asendusvärvide koodid:

PUNANE – PMS 199 C

KOLLANE – PMS 116 C