Tugigrupp lapsena seksuaalselt väärkoheldud täiskasvanutele

Eestis on alustanud tööd tugigrupid lapsena seksuaalselt väärkoheldud täiskasvanutele.

Grupiga liitumiseks peab olema vähemalt 18-aastane. Grupi tegevus on tundliku teema tõttu kõrvalistele varjatud ning toimumisaeg ja -koht on teada vaid grupijuhtidele ning -liikmetele.

Praeguseks töötavad grupid Tallinnas (4) ja Tartus (2), novembris avatakse grupp ka Paidesse. Kui ka Pärnumaal  leidub vähemalt 10 seksuaalvägivalla ohvrit, kes julgevad abi otsida, avame kohe grupi ka Pärnus. Praegu tulevad 3 Pärnu inimest Paide gruppi.

Grupis osalemine on täiesti anonüümne so. ei ole vaja öelda teistele osalejatele oma kodust aadressi, perekonnanime ja vanust. Soovi korral võid kasutada varjunime. Grupis arutame läbi ka inimese jaoks olulised küsimused nt. kas teised grupiliikmed tänaval teretada võivad jms.

Inimesed räägivad meie juures täpselt nii palju, kui nad tahavad rääkida. Nad avavad end täpselt nii palju, kui nad peavad vajalikuks.

Grupis osalemine on kõikidele tasuta, gruppe rahastab Sotsiaalkindlustusameti Ohvriamet.

Oodatud on kõik lapseeas seksuaalvägivalda kogenud täiskasvanud inimesed olenemata oma soost, vanusest, seksuaalsest suundumusest.

Gruppe juhivad vastava ettevalmistuse saanud psühholoogid, seksuoloogid ja sotsiaalala töötajad.

Grupiga liitumiseks võta julgelt ühendust grupi koordinaatoriga e-maili kaudu tugigrupp555@gmail.com või helista sotsiaalkindlustusameti ohvriabi telefonile 116 006.

Unustada ei ole võimalik, aga oma elukvaliteeti on võimalik paremaks muuta, samuti vabaneda häbi- ja süütundest.

Abi on olemas, ära jää oma murega üksi, astu julgelt esimene samm ja kirjuta. Siiani on kontakti võtnud juba üle 60 inimese, ole julge ja liitu meiega!

Allikas: Ohvriabi