« Tagasi

Rahvusvahelisele hiite kuvavõistlusele oodatakse fotosid

Hiite Maja teatab: käimas on rahvusvaheline hiite kuvavõistlus, kuhu oodatakse fotosid hiitest ja teistest looduslikest pühapaikadest. Fotosid saab võistluse leheküljel üles laadida kuni 15.10.2020.

 

Võitjaid ootab kopsakas auhinnafond. Võistluse peaauhind on 1000 eurot, hõimurahvaste auhind 300 eurot ja kuni 16-aastaste auhind 200 eurot.

Lisaks jagatakse eriauhindu parimale hiie, püha puu, kivi, veekogu, andide, hiie valu, pärimuse, saarte jt teemade kuvadele.

 

Võistluse teemaks on põlised looduslikud (mitte inimkätega loodud) pühapaigad: hiied, pühad mäed, puud, kivid, veekogud jm looduspaigad.

Sellistes kohtades käisid juba meie esivanemad palvetamas, ravimas, ande jätmas, nõu pidamas, ennustamas jm kombetalitusi täitmas. Sajad põlised pühapaigad on elavas kasutuses tänagi.

 

Võistluse eesmärk on väärtustada põliste väepaikade kultuuri- ja looduspärandit, jäädvustada nende seisund, suunata inimesi pühasid paiku külastama ja hoidma ning tihendada hõimurahvaste sidemeid.

 

Looduslikud pühapaigad ja nendega seotud traditsioonid moodustavad olulise osa soome-ugri rahvaste pärandist ja identiteedist. Et hõlbustada hõimurahvaste osalemist, on võistluse veebileht tänavu avatud lisaks maakeelele ka soome ja vene keeles.

 

Hiite kuvavõistlust korraldab 13. korda Hiite Maja sihtasutus. Toetajad ja abilised on  Eesti Kultuurkapital, Fenno-Ugria, Eestimaa Looduse Fond, Eesti Rahvaluule Arhiiv, Võru Instituut, Taivaannaula, The Sacred Natural Sites Initiative, Kehrwieder, Roheliste Rattaretked, Eesti Pärimusmuusika Keskus, Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool, Tihuse hobuturismi talu, Tagavälja talu, Alar Krautmani Terviseakadeemia, KSV Ekspert OÜ, Viru Folk, Siniallika Trahter, Eesti Paberi- ja Trükimuuseum, meestelaulu selts LüüTürr, Eesti torupillimängijad, Maavalla Koda, vabatahtlike koostööring Hiiepaik ning MTÜ Põline Pere.

 

Võistluse leheküljel näeb seni saadetud kuvasid, leiab põnevaid viiteid ning saab üles laadida oma kuvad: https://www.hiis.ee/kuva/2020