« Tagasi

31. märtsil on maamaksu tasumise tähtaeg

Maksu- ja Tolliamet (MTA) tuletab meelde, et homme, 31. märtsil on maamaksu esimese osa tasumise tähtaeg.

Kuni 64-eurone maamaks tuleb tasuda ühekorraga 31. märtsiks. Maamaksust, mis ületab 64 eurot, tuleb tasuda 31. märtsiks vähemalt pool, kuid mitte vähem kui 64 eurot. Ülejäänud osa maamaksust on võimalik tasuda kuni 1. oktoobrini.

Oma maamaksu arvet saab vaadata e-MTAst aadressilt www.emta.ee. Kui inimene jättis tuludeklaratsiooni täites osa tagastatavast summast maamaksu kohustuse summa ettemaksukontole, siis arvestatakse maamaks sealt automaatselt.

Eraisikutel, kellel on raskusi maamaksu tähtaegse tasumisega, soovitab MTA tekkinud kohustuse e-MTAs ajatada. Taotluse esitamiseks tuleb e-MTAsse sisse logida ning valida menüüst „Arvestus", seejärel „Ajatamine" ja lisan uue taotluse. Täpsemad juhised ajatamise kohta leiab aadressilt www.emta.ee

Uuendusena on sellest aastast võimalik tellida oma maamaksunõuete tasumiseks e-arve, mis annab võimaluse oma maamaksukohustus täita mugavalt, kontaktivabalt ja tähtaegselt. E-arve saab tellida internetipangast, arved.ee veebilehelt või e-MTA „Arvestuse" menüüpunkti „E-arve tellimine" kaudu. Tellimuse tegemisel tuleb kasutada e-MTA ettemaksukonto viitenumbrit, mille leiab maamaksuteatelt või MTA veebilehelt personaalse viitenumbri otsingu kaudu. Tellimus jääb kehtima ka järgnevatele maamaksu nõuetele, mille tasumise tähtpäevad on igal aastal 31. märtsil ja 1. oktoobril.

Maamaksuteadetega seotud küsimustega palub MTA eraklientidel pöörduda MTA infotelefonile 880 0811 või e-postile eraklient@emta.ee ning äriklientidel infotelefonile 880 0812 või e-postile ariklient@emta.ee. Maa maksustamise ja maksuvabastuste rakendamisega seotud küsimustega tuleb pöörduda maa asukohajärgse omavalitsuse poole.

 

MTA tuletab ka meelde, et füüsilise isiku tuludeklaratsiooni esitamise tähtaeg on 30. aprillil. MTA kliendibürood üle Eesti on suletud ja deklaratsioone saab esitada elektrooniliselt. Samas paneb MTA Covid-19 viiruse riskirühma kuuluvatele inimestele südamele, et kui neil ei ole kodus võimalust elektroonilise deklaratsiooni esitamiseks, siis nad ei läheks selle tegemiseks näiteks külla sugulastele või tuttavatele. MTA võtab tuludeklaratsioone vastu ka pärast aprilli lõppu.