« Tagasi

Tori valla laululind on Lydia Adelheid Mölder

Laupäeval, 14 mail kaikus Are huvikeskuse saal laste rõõmsast lauluhäälest. Käimas oli meie valla laste lauluvõistlus „Laululind 2022". Elevil olid nii lapsed kui vanemad, sekka mõni vanaema ja vanaisagi. Mikrofoniproov tehtud ja hääled lahti lauldud, võiski konkurss alata. Laulurõõmu nautisid ja pakkusid üheksateist noort lauljat – kõige noorem kolmeaastane ja vanim seitsmeteistkümneaastane. Lauljaid hindasid ja rasket žüriikoormat vedasid kolm muusikaõpetajat – Katri Järg, Evelyn Mei ja Lili Välimäe. Kui kõik lauljad kuulatud, jõudis järg auhindamisteni.

Noorima, 2–4-aastaste vanuserühma võitjaks kuulutati tilluke ja särav Teele Arabella Uussaar. 5–7-aastaste seas saavutas esikoha Mirjam Aade Wasidlow, teiseks tuli Mia Kiil ning kolmandaid kohti anti välja suisa kaks, need said Liisi Haas ja Katariina Hiiemäe.

Järgmises vanuserühmas astusid mikrofoni taha 8–10-aastased noored lauljad. Võitjaks kuulutati Kristeli Krusemann, teisele kohale tuli Erleen Pärn ja kolmandale Emili Aumeister.

Kõige tihedam konkurents oli vanuserühmas 11–13 aastat. Esimeseks laulis end Sten Eric Hansen, teiseks Grete Reinsalu ning kolmandaks Arabella Soosaar. Vanuserühmas 14–16 eluaastat laulis end võitjaks Mirtel Metsmaa, tema järel teiseks Ketrin Kallau ja kolmandaks tuli Mia-Liis Ristal. Vanimas vanuserühmas sai žürii poolt pärjatud Kristin Kallau. Kõige-kõige ihaldatumale tiitlile – laululind 2022 krooniti 11-aastane Lydia Adelheid Mölder!

Vahepeal juhtus veel mõndagi – külastada sai kohvikut, meeleoluka kontserdi andsid Sindi muusikakooli bändid Kait Kallau juhendamisel ning leebemaid helisid saatis lavalt saali ansambel Oma Lugu.

Suur tänu kõigile õpetajatele-juhendajatele ja saatjatele: Ülle Krusemann, Ülle Ots, Miina Rikka, Tiina Männik, Marje Tilk, Aita Kaaver, Eva Taul, Irina Oad, Laura Junson, Ott Lepland, Andres Linnamägi, Anne Uusna ja Kait Kallau.

Tänan Tori valla kultuurikeskuse tublisid toimetajaid – aitäh, Argo, Anneli, Vilja, Reelika, Mare ja Viivika, aitäh, helimees Andris! Olge tänatud kõik emad ja isad, kes te oma lapsi muusika juurde viite! Ja lõpuks tänan teid, armsad laululapsed et külvasite sel jahedal maikuu laupäeval meid kõiki üle oma laulurõõmuga! Kohtume ja laulame jälle!

 

Ants Välimäe

Tori valla kultuurikeskuse direktor

Lydia Adelheid Mölder

Lauluvõistluse õpetajad ja saatjad