Tori valla ettevõtjaid ja vabatahtlikke tunnustati maakondlikult

25. novembri õhtul autasustati maakonna ettevõtete ja vabakonna konkursi „Pärnumaa tegijad" võitjaid. Tori vallast said Pärnumaa aasta vabatahtliku tiitli Kaire Parts ja Rasmus Aaslaid ja aasta nooreks ettevõtjaks nimetati Edgar Kaasik. Tori valla aasta ettevõte on osaühing P-Trucks. Palju õnne ning jätkuvat jõudu ja energiat, olete inspireerivad!

Kaire Parts on üks väga väheseid naisi, kes tegutseb päästeala vabatahtlikuna esirindel, kuuludes Taali vabatahtlikku päästekomandosse. Septembris pälvis Kaire siseministrilt Päästeteenistuse medali, mis antakse keerukatel päästetöödel ülesnäidatud vapruse eest või teenete eest päästealal. Ettevõtliku kogukonna liikmena juhib Kaire Tori naisseltsingut Lained, aitab korraldada üritusi ja osaleb neis aktiivselt. Kaire on võtnud omale südameasjaks puuetega laste hooldus- ja ravivõimaluste parandamise.

Rasmus Aaslaid on Sindi Tuletõrje Seltsi vabatahtlik päästja 2013. aastast alates ning on silma paistnud märkimisväärse pühendumise ja siira teotahtega. Ta on asendamatu kogu piirkonna vabatahtliku pääste arengus ja ennetusvaldkonnas. Rasmus on hinnatud koostööpartner kohalikule omavalitsusele, teda jagub kõikjale, kus on võimalik head teha – olgu selleks Sindi discgolf'i raja rajamine, heakorratalgutel osalemine, veeohutuspüstakute paigaldamine vms. Rasmuse märkimisväärne ja mitmekülgne vabatahtlik tegevus on eeskujuks kogu Pärnumaa vabakonnale.

Edgar Kaasik tegutseb kahes kiiresti kasvavas ettevõttes ja on suutnud lühikese ajaga ellu äratada mitu toimivat projekti. Viis aastat tagasi asutatud osaühingule EK Trans oli 2020. aasta väga edukas - ettevõtte puhaskasum kasvas aastaga lausa poolteist korda. EK Transi põhitegevus on kasutatud veokite ja tõste- ning teisaldusseadmete ost ja müük. Suviti sõidab Edgari ettevõttele kuuluv lõbusõidurong Lottemaal ja muudel suurematel üritustel, viimase aja üks suuremaid projekte on Audrujõe elamurajooni arendamine.

Tori valla aasta ettevõte on osaühing P-Trucks, mis tegeleb transpordivahendite ja ehitustehnika ostu ja müügi, veokite hoolduse ja remondi ning kinnisvara haldamise ja rendiga. Ühtlasi on ettevõte King Long busside maaletooja Ida-Euroopas ja müügiesindaja Eestis. P-Trucks laiendas ja rekonstrueeris Sauga tehnopargis büroo ja tootmispinnad ning on korrastanud kaua kasutuseta olnud ala Sauga aleviku vahetus läheduses endises seafarmi kompleksis. Ettevõttes saab tööd 13 inimest.

Pärnumaa tegijate konkursil tunnustatakse kogu maakonna parimaid järgmistes kategooriates: Pärnumaa ettevõtluse peaauhind Pärnumaa Karu, Pärnumaa kiire kohaneja, aasta turismiarendaja, aasta naisettevõtja, aasta noor ettevõtja, Pärnumaa silmapaistvaim tegu, Pärnumaa aasta vabaühendus, Pärnumaa aasta vabaühenduste tegevuse toetaja, Pärnumaa aasta vabatahtlik, aasta toode.