Tori vallas on taas palju koroonaviirusesse nakatunuid

Viimasel ööpäeval registreeriti Tori valda 25 nakatunut, mis on väga kõrge ja kriitiline number. Valla 14 päeva nakatumisnäit on üle 1400. Seetõttu on lisatud Sinti selleks nädalaks veel üks vaktsineerimise võimalus.

Vaktsineerida saab end 15. oktoobril kell 16-18 Sindi seltsimajas, kus on teise doosi tegemine, kuid võimalik teha ka esimest. Vaktsiinid on Pfizer ja Janssen.

Sindi perearste paneb kõrge nakatumise tase muretsema ja seetõttu lisandus vaktsineerimine ka valimispäevale. 17. oktoobril kell 11-13 vaktsineeritakse kõiki soovijaid Sindi tervisekeskuses. Koha peal nõustab inimesi ka õde.

Pärnumaa vaktsineermise koordinaatori Karmen Vesselovi sõnul on veel palju inimesi, kes kahtlevad, kas krooniliste haigustega ikka tohib vaktsineerida. "Praeguseks on vaktsiinide ohutust võrreldes möödunud kevadega jõutud enam hinnata ning neid haigusi, millega võib julgesti vaktsineerida, on jäänud vähemaks," kinnitas Vesselov. "Arusaadav, et enda tervist puudutava otsusega kaasnevad hirmud, kuid kõige õigem inimene tervisealastele küsimustele vastama on ikkagi perearst või -õde, kel on ülevaade varasemast käekäigust ja vaktsiinide kõrvaltoimetest," sõnas ta. Tervisekeskuses vaktsineeritakse Pfizeri vaktsiiniga. Mõlemas vaktsineerimiskohas võib teha nii esimest, teist kui ka kolmandat doosi.

Seega, kasutage julgelt võimalust tulla koha peale, et vaktsineerimisalast nõu küsida.