Haigekassa kulul saab abi ka eratervishoiuasutustest

Oktoobrist algas haigekassal uus viieaastane eriarstiabi lepinguperiood 89 erakliinikuga. See parandab haigekassa rahastatud eriarstiabi kättesaadavust lisaks haiglatele ka eraarstide juures.

Selleks, et arstiabi oleks kvaliteetne ja paremini kättesaadav kogu Eestis, sõlmis haigekassa uued lepingud eratervishoiuasutustega, kes pakuvad eriarstiabi. „Need erakliinikud täiendavad haiglate pakutavaid teenuseid ja annavad inimestele eriarstiabi saamiseks lisavõimaluse," ütles haigekassa partnersuhtluse osakonna juht Marko Tähnas.

Haigekassa tasub arstiabi eest vaid lepingupartneri juures

Tervisemurega inimene peaks kõigepealt pöörduma oma perearsti poole, kes oskab patsienti kõige paremini nõustada ja vajadusel ka õige eriarsti juurde suunata.

Tuleb meeles pidada, et haigekassa tasub ravikindlustatud inimese eriarstiabi eest ainult siis, kui raviasutusel on leping haigekassaga. Enne eriarsti juurde minekut tasub alati uurida, kas raviasutusel on haigekassaga leping ja kas arstiabi saab haigekassa kulul või peab patsient selle eest ise maksma.

Kindlustatud inimesel on õigus valida sobiv eriarst ja vastuvõtuaeg ükskõik millises raviasutuses, millel on haigekassaga leping. Endale sobivaima vastuvõtuaja leidmiseks tasub digiloost (www.digilugu.ee) vaadata, mida erinevad raviasutused üle Eesti pakuvad. Haigekassa lepingupartnerid teenindavad kõiki ravikindlustatuid olenemata nende elukohast.

Pärnus pakub haigekassa kulul eriarstiabi kümmekond raviasutust

Pärnumaa elanikel tuleb silmas pidada, et valdavalt teeb eriarstiabi  vastuvõtte selles piirkonnas Pärnu haigla. Vähiravi pakub kohapeal Põhja-Eesti regionaalhaigla.

Lisaks haiglale osutavad haigekassa kulul eriarstiabi Pärnus ka mitmed teised erakliinikud, kelle juures saab abi näiteks psühhiaatria, günekoloogia, silmahaiguste või endokrinoloogia erialal.

Alates oktoobrist pakub haigekassa rahastusel silmahaiguste vastuvõtte Pärnus ka Cilia silmakabinet.

Raviasutus

Aadress ja kontakt

Eriala (ambulatoorsed vastuvõtud)

Pärnu Haigla SA

Ristiku 1, Pärnu

Telefon: 447 3300

Dermatoveneroloogia (naha- ja suguhaigused)

Endokrinoloogia (hormonaalsed häired)

Gastroenteroloogia (seedetrakti haigused)

Günekoloogia (naistehaigused)

Hematoloogia (vereloomehaigused)

Infektsioonhaigused

Kardioloogia (südamehaigused)

Neuroloogia (närvisüsteemi haigused)

Oftalmoloogia (silmahaigused)

Ortopeedia

Otorinolarüngoloogia (kõrva-nina-kurguhaigused)

Pediaatria (lastehaigused)

Pulmonoloogia (kopsuhaigused)

Reumatoloogia (liiges- ja lihashaigused)

Sisehaigused

Malmö 19–2, Pärnu

Telefon: 444 5362

Günekoloogia

NB! Eriarstile pöördumiseks on vaja perearsti saatekirja. Ilma saatekirjata saab pöörduda silmaarsti, naha- ja suguhaiguste arsti, günekoloogi ning psühhiaatri juurde.

Kui raviasutusel on haigekassaga leping, tuleb ravikindlustatud inimesel maksta ainult viis eurot visiiditasu.

Üleriigiline digiregistratuur: www.digilugu.ee