« Tagasi

Elektrilevil valmis elektrikatkestusest ja ohuolukordadest teatamiseks rakendus MARU

Eesti elanike elektrivarustuse eest hea seisev Elektrilevi sai valmis uudse rakendusega MARU. Tegemist on keskkonnaga, mis aitab kasutajatel mugavalt jõuda kiireloomulise infoedastusega võrguettevõtteni, eriti tormide ajal. Rakendus on kättesaadav Elektrilevi veebilehel elektrilevi.ee/maru.

Uudset rakendust saavad rikke- või ohuteadete edastamiseks kasutada kõik, olenemata sellest, kas ollakse Elektrilevi klient või mitte. Need, kes rakendusse sisse logivad, võidavad veelgi enam – nii näeb konkreetse tarbimiskoha või tarbimiskohtadega seotud rikkeinfot. Kui rakenduses aktiveerida „rikketeate märguanded" tulevad Elektrilevi saadetud teated märguannetena arvuti, mobiiltelefoni või mõne muu nutiseadme ekraanile ja nii ei lähe ükski oluline infokild kaduma. Rakenduse kasutamine on privaatne ja turvaline.

Tormised ilmad, mis on meie laiuskraadidel aastaringselt üsnagi tavaliseks nähtuseks, toovad pea alati kaasa olmemuresid, muuhulgas muresid elektrivarustusega. MARU rakenduse lansseerimisega peaks rikketelefoni 1343 ootejärjekorrad tormide ajal lühenema, kui inimesed hakkavad eelistama mugavamat infovahetuse vormi. Rikketelefon jääb kasutusse ka edaspidi, MARU-ga on üks infokanal lisaks. Nii peaks infovahetus klientide ja võrguettevõtte vahel kiirenema, mis tagab kriitilistel tormipäevadel juhtimiskeskusele senisest veelgi parema ülevaate võrgu üldisest seisukorrast. Selle põhjal tehakse rikete likvideerimise otsuseid. Mida täpsem on info, seda suurem on tõenäosus parimateks lahendusteks. Igas mõttes, nii rikete likvideerimise operatiivsuse kui ka elektriohutuse vaates, et ükski katkine liin ei oleks põhjendamatult kaua voolu all ning kujutaks ohtu elule.

"Soovime, et elektririkkest ja ohuolukorrast teatamine on igaühele võimalikult mugav. Kui kasutajatel tekivad MARU rakenduse osas tähelepanekud, mida paremaks muuta, siis palume nendest kindlasti teada anda. Kas Elektrilevi veebilehe või rakenduse enda kaudu," julgustab Elektrilevi juhatuse liige Priit Treial inimesi kaasa mõtlema. Laekuvad tähelepanekud vaadatakse üle ning sobivusel viiakse ellu.

Rakendust saab tulevikus alla laadida ka App Store´ist ja Google Play'st. Esialgu on MARU kättesaadav lehel: https://maru.elektrilevi.ee/