Kevadkoristustalgud

Aprilli esimestel nädalatel kutsusime vallaelanikke üles osalema kevadkoristustalgutel. Pärast talve lume alt välja sulanud prügi on igakevadine mure, mis riivab silma ja reostab meie ümbrust.

Talgutega liitus 32 usinat koduvalla korrastajat, lisaks Sindi lasteaia Lepatriinude rühm, kõik Jänesselja lasteaia üheksa rühma ja Sindi tuletõrje selts. Ühisel jõul said puhtamaks Kilksama, Tammiste, Randivälja ja Suigu küla ja sealne mänguväljak, Sindi linn ja linnas asuv Jaama tänava mänguväljak, Hirvela ja Uuemetsa elamurajoonid, Tori ja Jõesuu vaheline teeserv, Jänesselja lasteaia ümbrus ja Sauga terviseerada.

Talgulised korjasid prügi märkimisväärsel hulgal – juba ainuüksi Oti tee servast leitud prügist saadi täis seitse 250-liitrist prügikotti ja Jaama tänava mänguväljakult 40 liitrit prügi! „Laste imestus oli suur, kui nad kraavist leidsid segukotte, ämbreid, kiivri, kelgu, lapsevankri korvi, hambaharja, hambapasta, kastekannu, padrunid, autorehvid jne," jagas muljeid Oti tee ääre koristusest Margit Lott. „Isegi nende väikestesse hingedesse ei mahtunud see, et inimesed oma sodi lihtsalt kuskile maha panevad, sellega loodust reostavad ja metsaloomadele vigastusi võivad tekitada," lisas ta.

Talgulised tõid välja ka probleemsemad kohad vallas ja tegid ettepanekuid, kus võiks avalikud prügikastid olla.

Rõõm on näha, et vallaelanike hulgas on neid, kellele puhas koduümbrus korda läheb ning kes ei pelga selleks ka ise midagi teha, mitmed talgulised ütlesid, et koristavad loodusest prügi ka omal algatusel. Veel suurem heameel on kõikide laste üle, kes prügikoristusel kaasa aitasid – nii õpivad nad juba maast-madalast, et prahi koht ei ole looduses.

Aprilli esimestel nädalatel kutsusime vallaelanikke üles osalema kevadkoristustalgutel. Rõõm on, et osalejaid oli päris...

Posted by Tori vald on Reede, 30. aprill 2021