Sindi staadionit rekonstrueeritakse

Tori vald kuulutas eelmise aasta lõpus välja hanke Sindi staadioni osaliseks rekonstrueerimiseks, sest uuendust vajavad nii jooksurada kui jalgpallistaadion. Hanke võitis aktsiaselts TREF Nord, tööde valmimise aeg on lepingu järgi hiljemalt juuli 2021. Tööde planeeritav maksumus on 283 140,97 eurot, millele lisandub käibemaks. Töid rahastatakse 73% ulatuses kohalike omavalitsuste erakorraline investeeringutoetusest.

Olemasolev jooksuradade asfaltkate on pragunenud ja jooksmiseks ohtlik. Jalgpallistaadioni murukate on tänu korrektsele hooldamisele küll heas seisus, kuid jääb vihmade tõttu liiga niiskeks, sest sademevete ära juhtimiseks puudub drenaaž. Hetkel on vihmasel perioodil murukate pikalt vee all, kuni vesi kas aurustub või imbub maa sisse.

Rekonstrueerimise käigus soovib vald rajada uue rajakatte, mis hõlmab  nelja jooksurajaga staadioniringi ja kuue jooksurajaga 100 m distantsi. Sprindirajaga paralleelselt kulgevale alale luuakse iseseisev hoovõturada koos kaugushüppekastidega.

Murustaadioni idaküljele rajatakse kunstmurukattega jalgpalliväljak mõõtudega 50x35 meetrit, mille külgedele lisanduvad ka sarnase kattega turvaalad. Kunstmurukattega jalgpalliväljak valgustatakse nurkadest nelja prožektoriga.

Vihmast tingitud liigvee vältimiseks rajatakse jooksuraja sisemisele osale ning jalgpallistaadioni ja kunstmurukattega jalgpalliväljaku alale drenaaž.