Ootame kandidaate kauni kodu konkursile

Tori valla kauni kodu konkursid on näidanud, et vallas on väga palju kauneid majapidamisi. Sel aastal on Tori vallas käimas koolitusprojekt elurikkuse säilitamiseks ja loomiseks. Oleme väga mitmekesise loodusega ja eriline asustusüksuste mõttes. Meil on nii tiheasustust kui talukomplekse ja maakodusid. Oleme õppinud, et muru võib olla liigirikkuse mõttes nii kõrb kui ka ainuvõimalik haljastuse taust. Lilleniit muutub kauniks aastatega ja selle loomisel peab arvestama oma koduõue mullaviljakusega. Samas teame, et paljudes kodudes on arvestatud koduõues nii tolmeldajatega, rajatud lõhnaed, kaunis köögiviljaaed või kõik need.

Tunnustamaks suurt tööd ja innustamaks kõiki oma kinnistut heakorrastama ootab vald taas kauni kodu konkursile kandidaate. Konkurss on suunatud tihe- ja hajaasustuse kodudele, korterelamutele, äri- ja tootmisobjektidele. Vald premeerib iga kategooria võitjat 1000 euro ja majamärgiga. Võitjad esitatakse järgmisel aastal Pärnu maakonna kauni kodu konkursile.

Konkurss toimub järgmistes kategooriates:

  • pereelamud tiheasustuses;
  • talumajapidamised või pereelamud hajaasustuses;
  • korterelamud (kaks ja enam korterit);
  • sotsiaal-, äri- ja tootmisobjektid.

Kandidaate võivad konkursile esitada kõik isikud, omaniku nõusolekul võivad selleks olla ka naabrid või teised tuttavad. Üks kinnistu võib sobivuse korral kandideerida eri kategooriates.

Kandideerimiseks või kandidaadi esitamiseks tuleb vallavalitsusele esitada kirjalikult vabas vormis osalemistaotlus 1. juuniks (e-post tori@torivald.ee, postiaadress Pärnu mnt 22, Sindi, Tori vald 86705, Pärnumaa).