Sindi seltsimaja rekonstrueerimine algab oktoobris

Sintlaste ja kultuurisõprade poolt pikalt oodatud seltsimaja rekonstrueerimine algab selle aasta 3. oktoobrist. Vallavalitsus kuulutas välja mitmest osast koosneva hanke: rekonstrueerimistööd, lava- ja valgustehnika, helitehnika, köökide sisustus ja mööbel. Edukalt on praeguse seisuga lõppenud rekonstrueerimise, helitehnika ja köökide sisustuse osa. Lava- ja valgustehnika ning mööbli osas korraldatakse uus hange.

Rekonstrueerimistööde osa võitis Qualitis Ehitus OÜ ja Ehitusfirma FIDELE OÜ ühispakkumus maksumusega 1 818 483,63 eurot. Helitehnika osa võitis Audiosky OÜ pakkumus maksumusega 71 826 eurot. Köökide sisustuse osa võitis Metos Aktsiaselts pakkumus maksumusega 49 982,16 eurot. Kõikidele summadele lisandub käibemaks ja tööde tähtaeg on 12 kuud lepingu sõlmimisest.

Sindi seltsimaja kolib remondi ajaks endisesse sotsiaaltöökeskusesse aadressil Paide mnt 3. „Ruumides on tehtud hädapärane sanitaarremont ning loodame järgmise hooaja seal kenasti toimetada," ütleb Tori Valla Kultuurikeskuse direktor Ants Välimäe. „Et ruumid ei ole just ülearu suured, siis proove mahuvad seal tegema väiksemad kollektiivid – naisansambel Šal-lal-laa, Priit Kase ansambel, Slavjanotška ja Kantri." Ta lisab, et Sindi Segakoor, naisrühm Kuu, segarühm Omasoodu, Shindo ja tantsurühm Murueided jätkavad Sindi Gümnaasiumi ja  uue sotsiaaltöökeskuse ruumides. Kus ja kuidas hakkavad toimuma Sindi üritused, seda näitab Välimäe sõnul aeg. „Püüame oma üritustega Sindi piirkonna inimeste kultuurijanu ikka kustutada. Kuidas ja millistes ruumides, see selgub juba töö käigus. Suuremad siseruumides korraldatavad ülevallalised sündmused saavad sel perioodil toimuma Are huvikeskuses," avaldab ta.

Sindi seltsimaja läbib põhjaliku uuenduskuuri. Olulisimad muudatused puudutavad kõige olulisemaid ruume - neid mis on mõeldud külastajaile. Suur saal saab horisontaalse põranda. See võimaldab korraldada saalis kõikvõimalikke erinevaid sündmusi - suuremaid tantsupidusid, rahvatantsu- ning seltskonnatantsu treeninguid ja võistlusi, ülevallalisi ning maakondlikke üritusi ja palju muud. Saali saab kasutada ka teiste valla asutuste suursündmuste läbiviimiseks – koolide aktused ja kontserdid, eakate peod, rentida üritusteks välja erinevatele ettevõtetele ja organisatsioonidele, korraldada konverentse ja palju muud.

Välja vahetatakse amortiseerunud lavaseadmed, mõlemad saalid saavad tänapäevase professionaalsel tasemel valgus- ja helitehnika. Nõnda saab tulevikus kutsuda Sinti kutselisi teatreid, häid ja suuri kontserte ning muud põnevat. Seltsimaja lava on suurim ja edaspidi ka tehniliselt parimate võimalustega lava tervel Pärnumaal – kui välja arvata Pärnu Kontserdimaja ning Teater Endla.

Nii suurest saalist kui selle rõdult kaovad ära statsionaarsed tooliread – see loob edaspidi võimaluse kujundada saali igaks ürituseks just nii ja just sellise kujunduse ning paigutusega nagu parasjagu vaja on.

Tantsusaal saab tagasi statsionaarse kohvikunurga, samuti uue põranda ning taas ette ka aknad. Ära kaob praegune väike lava - vajadusel paigaldatakse selles saalis moodullava just sinna kuhu ürituse tarbeks vaja on. Tantsusaali ja suure saali vahele pannakse helikindel vahesein ja uksed.

Uuendatud saavad nii tualettruumid kui muud abiruumid. Esinejate garderoobid saavad ette aknad. Uuenduskuuri läbib ka fuajee ning majja rajatakse nii ürituste teenindamise kui kokandusringide jaoks kaasaegne köök.

Teisele korrusele luuakse läbimõeldud akustilise lahendusega bändiruum. Uuenduskuuri läbivad ka teise korruse prooviruumid. Hoonel vahetatakse ära praegu läbisadav katus, pööning saab korraliku soojustuse ning majja paigaldatakse kaasaegse ventilatsioonisüsteem.

Kogu hoone sisekujundus on  rõõmsa ja heleda tonaalsusega – seda nii ruumide viimistluse kui uue sisustuse näol. Sindi linna ja kogu Tori valla rahvas saab enesele ilusa, kaasaegse ning võimalusterohke uue värske kultuuritempli.