« Tagasi

Pärnumaa kaunis kodu asub Pulli külas

Täna anti Kurgjal pidulikult üle Pärnumaa Omavalitsuste Liidu korraldatud konkursi "Pärnumaa kaunis kodu 2022" tunnustused. Kauneima maakodu tiitli pälvis Tori vallas Pulli külas Uuenassa tee 3 asuv majapidamine.

Perekond Kalmus on oma kodu rajamisel oskuslikult ära kasutanud looduskauni asupaiga mändide all ning rajanud maaliliste vaadetega, rohelusse uppuva, lopsaka kuid samas rahulikult mõjuva aia. Harmoonilisus ja sulandumine ümbritsevasse keskkonda tekitab aias jalutajale lausa teraapilise tunde, mida võimendavad hubased istumisnurgad ja taevasina peegeldav veesilm. Tuttavate lemmikute seas võib huviline kohata põnevamaidki taimi ja aias uudistamist jätkub. Vaatamata keerulisele pinnasele on tehtud imetlusväärset tööd. Elamu ei domineeri, tagasihoidlik palkmaja sobib mändide alla kui kui valatud.

Pärnumaa kaunimate kodude konkursi eesmärk on heakorra tõstmine, kodukaunistamise tava propageerimine, Pärnumaa üldilme parandamine ja maaelu väärtustamine. Tunnustust jagatakse neljas kategoorias: eramud tiheasustuses; kortermajad; maakodud ning äri- ja tootmisobjektid ja ühiskondlikus kasutuses objektid.