« Tagasi

Kohaliku omaalgatuse programmi (KOP) kevadvoor on avatud

Kohaliku omaalgatuse programmi (KOP) kevadvoor on avatud. Taotluste esitamise tähtaeg on 3. aprill kell 16.30.

Kohaliku Omaalgatuse programmi eesmärk on tugevate ja omaalgatusel põhinevate kogukondade tekkimine ja püsimine. Rahastatakse projekte, millega panustatakse kogukonnaliikmete teadmiste ja oskuste kasvu, kogukonna identiteedi tugevnemisse, tõhusama koostöö tekkesse ja kogukonnaliikmete ühistegevust soodustavate avalikus kasutuses olevate objektide rajamisse ja arendamisse ning kogukonnaliikmetele vajalike teenuste pakkumisse.

Toetuse taotlejaks saavad olla avalikes huvides tegutsevad mittetulundusühingud ja sihtasutused, mille asutajaks ega liikmeks ei ole kohaliku omavalitsuse üksus ega riik.

Täpsemad tingimused on kirjas programmi määruses.

Projektikirjutamise ja e-toetuse keskkonna tehnilise kasutamise küsimuste korral pöördu Pärnumaa KOP menetleja/ vabaühenduste konsultandi Karoliine Ausi poole: karoliine@parnumaa.ee; 5307 6570. 
Programmi viiakse ellu kahe meetme kaudu:
1. kogukonna areng. Toetatakse tegevusi, millega panustatakse kogukonnaliikmete teadmiste ja oskuste kasvu, kogukonna identiteedi tugevnemisse ja tõhusama koostöö tekkesse. Maksimaalne toetussumma on 2500 eurot; 
2. Elukeskkonna ja kogukonnateenuste arendamine. Toetatakse tegevusi, millega panustatakse kogukonna liikmete ühistegevust soodustavate avalikus kasutuses olevate objektide rajamisse ja arendamisse ning kogukonnaliikmetele vajalike teenuste pakkumisse. Maksimaalne toetussumma on 4000 eurot.
Millele projekti koostamisel tähelepanu pöörata?
1. Enne taotluse kirjutamist tutvu määruses paragrahviga 10, et veenduda, kas sobid antud programmis taotlejaks. Samuti kontrolli, kas teie ühingu põhikirjast tuleb välja, et tegutsete avalikes huvides ning oma piirkonna huvides?
2. Kontrolli, et avasid õige meetme taotlusvormi, sest valele taotlusvormile täidetud projektid loetakse mittevastavaks. Määruse paragrahv 14 lõige 6 toob välja veel olukordi, kunas projekt loetakse mittevastavaks ja hindamisele ei saadeta.
3. Projekti kirjutades ava ka infoväljad (väike küsimärk tekstikasti kõrval), sest seal on abistavaid lisaküsimusi, mis tagavad selle, et hindajad saavad kõik vajaliku info tekstist kätte.
4. Programmis toetatakse tegevusi, mis on otseselt seoses programmi eesmärgiga: tugevate ja omaalgatusel põhinevate kogukondade tekkimine ja püsimine. Pea meeles, et projekti eesmärk ei ole tegevus, vaid siht!
5. Projekti abikõlblik periood on 03.04.25-03.04.26, ärge märkige taotluses muud perioodi, isegi kui plaanite tegevused kiiremini lõpetada. Sellegipoolest tasub arvestada, et kui teil pole võimalik omavahenditest kõiki kulusid katta, tasub tegevuste alustamiseks ära oodata hindamiskomisjoni otsus.
6. Enne eelarve koostamist, loe määruse paragrahve 7-9. Seal on välja toodud, et omafinantseering peab olema vähemalt 10%. Samuti on seal välja toodud, millised kulud on ja ei ole abikõlblikud.
7. Kui oled projekti valmis kirjutanud, selle vastavust määruse ja hindamiskriteeriumitega võrrelnud, võid võtta ühendust konsultandiga, kes samuti projektisisu üle vaatavab ja vajadusel vastavad suunised annab. Kuid konsultandiga tuleb võtta ühendust enne projekti esitamist!