« Tagasi

Sündmused Tori valla raamatukogudes Muinsuskaitsepäevade ajal

Üle-euroopaliste Muinsuskaitsepäevade teema on tänavu "Elav pärand". Tähelepanu juhitakse tavadele, teadmistele, oskustele ja kommetele, mis on osa nii ammusest kui tänapäevasest kultuuripärandist. Elavat ehk vaimset kultuuripärandit kannavad edasi inimesed ja kogukonnad, tänu kellele säilib ja areneb kultuuriline mitmekesisus ja loometegevus. 
Eestis toimuvad Muinsuskaitsepäevad 28. septembrist 1. oktoobrini, Tori valla raamatukogudes võib sel ajal osa saada mitmetest teemakohastest sündmusest.

Are raamatukogus toimub 28. septembril  Muinsuskaitsepäevade „Elav pärand" veebipõhine viktoriin, raamatukoguhoidja tutvustab soovijatele Are topoteegi võimalusi. 30. septembril on  rahvusliku käepaela punumise töötuba lastele.

Sauga raamatukogus oodatakse huvilisi 30. septembril töötuppa „Minevikuigatsus". Valmistatakse vanaaegse retsepti järgi vanaaegseid võtteid kasutades verivorste.

Sindi raamatukogus oodatakse ajaloohuvilisi 29. septembril kell 16.30 -18.00. Koostöös Sindi muuseumiga tutvustatakse Sindi muuseumi maja ajalugu.

Suigu raamatukogus uuritakse 28. septembril koostöös Suigu noortetoaga 130 aastat vana retsepti ja küpsetatakse selle järgi rullbiskviiti.

Tori raamatukogus saab alates 26. septembrist näha raamatute väljapanekut „Oskused ja kombed, mis on osa ammusest ja tänapäevasest kultuuripärandist".

 

Lähemalt Muinsuskaitsepäevadest kodulehelt https://muinsuskaitsepaevad.ee/