Sindi elanike veevarustus taastati pühapäeval

Möödunud nädalavahetusel oli Sindis veekatkestus, mille tingis katkine veetrass. Oleme juhtumit analüüsinud ning Sindi Vee juht Ants Tormilind andis täna esmaspäeva hommikul ülevaate juhtunust. Paikuse ringtee juures oli katki Sindi Vee peatrass, mille remonttööd kestsid pühapäeval kella 15ni. Kriisi käigus oli veeta Seljametsa küla, pool Paikuse alevikku ja Sindi linna elanikud.

Elanikud väljendasid pahameelt peamiselt seetõttu, et Sindi Vee ja Tori Vallavalitsuse poolt ei olnud õigeaegset teavitust infokanalites ja joogivee saamiseks toodud veemahutist Sindis ei piisanud.

Sellise kriisi ajal on elanike teavitamine vee-ettevõtte vastutusalas, kuid see saab ja peab toimuma koos vallavalitsusega, Sindi Vesi OÜ on äriühing, mis kuulub täielikult Tori vallale. Lisaks, on veevarustus elutähtis teenus, seetõttu on äärmiselt oluline inimesi toimuvast teavitada ja kriisi tagajärgi leevendada.

Kahetsusväärselt puudus Tori vallavalitsuse poolt teavitus, sest paraku ei olnud meil infot toimunud sündmusest. Veekatkestusest said valla ametnikud ja vallavanem teada pühapäeva pealelõunal sotsiaalmeediast. Olukorrast teadlikuna oleks vallavalitsus saanud omalt poolt teavitada elanikke ja olla abiks ka nende varustamisel joogiveega. Pärnu Vee poolt tuli laupäeval kell 22.08 teavitav e-mail üldisele e-posti aadressile, kuid nädalavahetustel ei ole kedagi vallavalitsuses üldmeili lugemas.

Mõistagi tekitas teadmatus Sindi inimestes õigustatud pahameelt, sest neile vajalikku infot sai lugeda ainult Pärnu Vee kodulehelt, ajakirjandusest ja sotsiaalmeediast. Lisaks tekitas pahameelt, et Sinti toodud veemahuti ei olnud piisav ning sellest jagus väga vähestele inimestele.

Oleme Sindi Vee juhi Ants Tormilinnuga ühte meelt, et möödunud kriisist saame järgmiseks korraks palju õppida ning teavitust ja veevarustust paremini läbi mõelda. Lahkame juhtumit kriisikomisjonis, saadame infot kõikidele hallatavatele asutustele ja seotud koostööpartneritele.

Palume vabandust kõikide oma elanike ees, et teavitus oli meie poolt puudulik!

Positiivne on see, et nii Sindi Vesi kui ka Pärnu Vesi tegutsesid olukorra lahendamise nimel väga operatiivselt ja leke sai parandatud. Suur tänu Tori vallavalitsuse poolt!

Katariina Vaabel

Tori vallavalitsuse kommunikatsiooninõunik