"Otsime sangareid" kampaania

If Kindlustuse kampaania aitab koostöös Abipolitseinike Kogu ja vabatahtlikke päästjaid koondava Päästeliiduga ning Eesti inimeste abiga esile tõsta neid, kelle julge tegu on viimase aasta jooksul päästnud kellegi elu, hoidnud ära õnnetuse, aidanud tabada õigusrikkuja või kes on muul moel andnud panuse, et muuta Eesti turvalisemaks.

Tunnustamist väärivate inimeste leidmiseks ootab If Kindlustus kõigi Eesti inimeste abi. Kuni 26. jaanuarini saab aadressil www.if.ee/sangarid igaüks kirja panna tubli inimese, kes on aidanud meie kõigi turvatunnet kasvatada ja kes väärib selle eest tänu, tunnustust ja ka teistele eeskujuks seadmist. Sangareid tunnustatakse täavu 31. jaanuaril Tallinnas, traditsiooniliselt Vabamus.

Vaata videot siit: https://youtu.be/_axzJruN-hs

Eelmisel aastal esitati märkimiseks rekordiliselt suur hulk ehk 108 sangarlikku tegu. Tookord tõsteti esile neli sangarit:

„Aasta eestvedaja" tiitli sai Ervin Orgmets, Viru-Nigulast pärit noormees, kes igapäevatöö kõrvalt on aktiivne vabatahtlik mitmes turvalisusega seotud organisatsioonis. Lisaks aitas ta 2018. aasta augustis Käsmu rannas päästa 70-aastast meest, kellele sõitis ujumise ajal otsa kaater.

„Aasta märkajaks" nimetati Dmitri Shalintsev, Elroni rongijuht, kes sõitis ülemöödunud aasta 7. augustil Tallinnast Pääskülla, kui märkas Rahumäe jaama reisijate ooteplatvormi lähistel raudteerööbastel kõndimas 2,5-aastast last. Dmitri peatas rongi ja selgitas välja, et poiss ei tea, kus ta vanemad on. Politseipatrulli abil toimetati laps vanemate juurde tagasi.

„Aasta eeskuju" tiitli sai Reet Kanger, Aegviidu kooli õpetaja ja kolme lapse ema, kes võitles 2018. aasta suvel Eesti suurima, 11 ööd ja päeva lõõmanud Vikipalu metsapõlenguga. Reet oli iga päev, kohati ka uneajast abiks tulekahju kustutamisel.

„Aasta elupäästjaks" valiti Janno Valdmann, Kehra jaamahoone pitsakohviku omanik, kes hakkas 2018. aasta 31. oktoobri õhtul koju minema, kui märkas põlema süttinud elumaja. Janno helistas kohe hädaabinumbril 112 ning sisenes põlevasse majja, aitas ema ja kaks last riidesse ja majast välja. Endise päästjana tegi Janno lisaks kõik selle nimel, et maja maha ei põleks.''