« Tagasi

Vanemlusprogramm „Imelised Aastad“

Tori Vallavalitsus koostöös Tervise Arengu Instituudiga pakub 2-8 aastaste laste vanematele võimalust osaleda vanemlusprogrammis „Imelised Aastad".

Koolitusprogrammi eesmärgiks on aidata vanematel ennetada laste käitumis- ja arenguprobleeme ning omandada vajalikke vanemlikke oskusi. Koolitusel õpitakse lapsega kontakti saama, last tunnustama, konflikte lahendama, ennast kehtestama, piire seadma ning toime tulema erinevate probleemidega. Läbi koolituse omandatud vanemlikud oskused aitavad ennetada laste käitumisprobleeme. Tegemist on tõenduspõhise vanemlusprogrammiga, mis tähendab, et koolituste mõju on teadusuuringutega tõestatud. Senised uuringud näitavad, et programmis õpitu rakendamise järel suurenevad laste sotsiaalsed oskused, paraneb enesekontroll, probleemide lahendamise ning eakaaslastega suhtlemise ja enesekehtestamise oskus, vähenevad konfliktiolukorrad ja suureneb empaatiavõime. Uuringud on näidanud, et programmi läbimine avaldab positiivset mõju ka vanematele - paranevad märgatavalt vanemlikud oskused ja väheneb stress. Muutused vanemate käitumises mõjutavad omakorda laste käitumist positiivses suunas.

Programmi „Imelised aastad" grupis osaleb kuni 14 lapsevanemat, ühest perest eelistatavalt nii ema kui isa, aga osaleda võivad ka lapse vanavanemad või teised temaga igapäevaselt tegelevad täiskasvanud. Et koolitusel saaks osaleda kogu pere, korraldatakse koolitusega samades ruumides lastehoid ning kõikidele osalejatele pakutakse kerget õhtusööki. Koolitus kestab 16 nädalat (jaanuar-mai 2020) ja toimub Sauga Avatud Noortekeskuses (Põõsalinnu 2, Sauga alevik, Tori vald).

Koolitusprogrammi viivad läbi vastava väljaõppe saanud grupijuhid Monika Koppel ja Kaire Jakobson.

Koolitus on lapsevanematele tasuta!

Hea lapsevanem, ootame sind osalema ja panustama enda ja oma lapse heaolu suurendamisse. Koolitusele registreerumiseks või lisainfo saamiseks võta palun ühendust Tori valla lastekaitsespetsialisti Krislyn Maisaluga (telefon 53600396, krislyn.maisalu@torivald.ee).

Lisainfo:

https://tarkvanem.ee/koolitused/imelised-aastad/

https://www.tai.ee/et/instituut/koostooprojektid/vanemlusprogramm