Tori vallavalitsuse esindus külastas Soomes Savitaipale valda

19.-21. novembril käis vallavalitsuse esindus külas Ida-Soomes Savitaipales, et luua häid suhteid ühe naaberriigis oleva maavallaga.

Soomes on 311 valda, Savitaipale vallas elab umbes 3500 inimest, kuid suvel pea 10 000, sest tegemist on populaarse suvila- ja suvitus piirkonnaga, kus on palju veekogusid. Seetõttu on just suve elanikud ning turistid nende olulisim ressurss. Huvitav asjaolu on 1000-kilomeetrine rannajoon, mis on juba ainuüksi Savitaipale vallal. Lähim suurlinn on 37km kaugusel asuv 72 000 elanikuga Lappeenranta.

Valla juhtimine on Tori vallale veidi sarnane, näiteks ka neil on volikogu valitud neljaks aastaks, kuid koosneb 21 liikmest ja viiest parteist. Meie elanike arv on aastaringselt ligi 12 000. Oleme Savitaipale vallale sarnane, kuid ka piisavalt erinev.

Sõprusvalla esindajad tõid välja, et suurim murekoht hetkel on rahvastiku prognoos, mille kohaselt on nende elanikkond pigem vananemas ja vähenemas.

Kohtumine oli meie jaoks oluline, sest näeme võimalust arendada oma teenuseid ja valdkondi nende eeskujul ja nendega koos. Kindlasti on üksteiselt palju õppida ja jagada.

Tutvusime vallaga ja vallavalitsuse tööga, kooli ja lasteaiaga, sotsiaalkeskuse ja nende sportimisvõimalustega ning noorte tugi- ja tegevuskeskusega. Kolleegid tutvustasid meile ka jääkeeglit ehk curlingut.

Oleme leppinud kokku, et järgmine kohtumine meie uue sõprusvallaga toimub Tori vallas, kus juba valdkondlikult kogemusi ja mõtteid jagada.

Paljon kiitoksia! Tervetuloa Torin kuntan!