Tori Vallavalitsus soetas moodulmaja

Viimastel päevadel on olnud näha palju sagimist Sindis aadressil Pärnu mnt 22 ning kohalikud elanikud on pöördunud valda, et saada infot toimuvast.

Pärnu mnt 27a renoveerimise tõttu on vallavalitsusel vajadus majutada ehitusperioodiks majaelanikud asenduspindadele. Seoses sellega on ametnikud aktiivselt tegelenud hea ja kõigile sobiva lahenduse leidmisega.

„Enamus inimesi saame paigutada olemasolevatesse vallale kuuluvatesse eluruumidesse, aga paraku kõigile ei ole ruume piisavalt," kirjeldab olukorda abivallavanem Priit Ruut ja lisab, et asenduspind ehitusperioodiks ja koht uues ühiselamus leitakse neile sotsiaalabi vajavatele inimestele, kellel on selleks õigustatud vajadus. „Tegeleme inimestega personaalselt," ütleb ta.

Seetõttu oli vaja leida hea ja soodne lahendus, kus inimesed saaksid niikaua elada. „Üks võimalus oleks olnud viia inimesed lähipiirkondadesse – Torisse, Aresse või Saugasse, aga oleme seisukohal, et asukoht peab jääma harjumuspäraselt Sinti," on vallavanem Lauri Luur seisukohal, et moodulmajad on kõige soodsam ja sobivam lahendus.

See on tinginud olukorra, kus vald on soetanud moodulmaja ning hetkel hoiustatakse seda suvel lammutatud kutsekooli territooriumil, kuhu plaanitakse see ka paigaldada, sest seal on võimalik teostada vee-, kanalisatsiooni- ja elektriga liitumist. „Moodulmaja jõudis kohale sel nädalal, sest tekkis ootamatult võimalus oksjoni käigus soetada ajutine hoone kordades soodsamalt kui sarnase hoone rentimine," avab Lauri Luur põhjuseid, miks on moodulmaja väga ootamatult Sinti tulnud. „Moodulmajasid kasutatakse paljudes erinevates olukordades ning on hetkel meile sobiv, sest seda on kerge paigaldada, lihtne teisaldada ning on soodne lahendus."

„Rõhutame, et tegemist on ajutise elamispinnaga ning kogu protsessi vältel anname elanikele täpsemalt teada, kuidas see olukord lahendatakse. Kogu renoveerimise projekt on pikk ja keeruline, võtame samm-sammu haaval ja anname teada, kui lahendused on kindlamad," selgitab Priit Ruut ja toob välja, et praegused üürilepingud Pärnu mnt 27a elanikega kehtivad aasta lõpuni.

Kogu projekti tehakse kogu linna, valla ja maakonna inimeste heaolu nimel ning selleks, et linnaruum saaks ohutumaks ja kaunimaks. Ehitustöödega on plaanis alustada 2020. esimeses pooles.