« Tagasi

Karjääriretked aitasid Pärnumaa noortel avastada kodukandi töövõimalusi

KredExi karjääriretked andsid Surju põhikooli ja Sindi gümnaasiumi õpilastele võimaluse kohtuda Pärnumaa tööandjatega, et tekitada noortes huvi kodukandi karjäärivõimaluste vastu ja innustada õpilasi ettevõtlikkusele. Karjääriretkel külastati traaditooteid valmistavat K.MET-i, akende tootmisega tegelevat Aknakoda ja pinglagede tootjat Vecta Designi. 

Noored tõid oma tagasisides välja, et ekskursioonide käigus avastasid nad eelkõige seda, kui palju erinevaid töid ühes ettevõttes tegelikult on ja et iga ala eeldab teatud haridust. Õpilaste sõnul said nad karjääriretkel kinnitust, et karjääriredelil on võimalik end aja jooksul üles töötada ja ennast tuleb aina uuesti proovile panna.  

"Rõõm on näha, et meil on nii palju ambitsioonikaid ja teotahet täis noori, kes on siiralt huvitatud erinevatest karjäärivõimalustest. Loodame, et lisaks uutele teadmistele konkreetsete ametite kohta said õpilased karjääriretkedelt ka tubli annuse inspiratsiooni tulevikuks, ühes veendumusega, et kodukandis on võimalik end teostada," sõnas KredExi ettevõtlusosakonna juht Kaarel Aus.

Ekskursioonipäeva järel tõdesid üle kolmveerandi õpilastest, et soovivad ka edaspidi ettevõtetesse külaskäike ette võtta, et näha kuidas igapäevane töö tegelikult käib.

KredExi Karjääriretked toimusid tänavu juba viiendat korda. 8.-12. klassile mõeldud ekskursioonid viidi läbi kaheksas maakonnas: Harjumaal, Saaremaal, Ida-Virumaal, Tartumaal, Järvamaal, Pärnumaal, Lääne-Virumaal ja Võrumaal. Karjääriretkede läbiviimist rahastas Euroopa Liit  Euroopa Regionaalarengu Fondi kaudu. Viie aasta jooksul on KredExi Karjääriretkedest osa võtnud ligi 1250 noort.