Tori vallal täitub teine aasta

11. novembril möödub ametlikult kaks aastat Are valla, Sauga valla, Tori valla ja Sindi linna ühinemisest.

„Teine tegevusaasta möödus kiirelt ja toimekalt, töökorraldus on paika loksunud ja alguse on saanud uue valla traditsioonid. Komplekteeritud on toimekas meeskond, kes on aasta-kaks kõvasti tööd teinud ning edasi saame ainult paremaks muutuda ja tehtust õppida. Seatud on selgemad ühised sihid teenuste kvaliteedi parandamiseks ning selleks, et kõigil oleks Tori vallas veelgi parem elada," kirjeldab möödunud aastat vallavanem Lauri Luur.

Teise aastapäeva tähistamine toimub täna Tori kirikus, kus pühitsetakse sisse valla lipp ja esimest korda uue valla ajaloos jagatakse ka väärikaid tunnustusi.

Tori valla aukodanikud on Hans Soll, Silva Mürel ja Ants Tugedam.

Aasta tegijad on Ralf-Henry Kaas Pärnu jõest laevavraki välja toomise eest, Meander Kinnisvara OÜ ja Kilingi-Nõmme Majandusühistu Tammiste Coopi rajamise eest ja Jõesuu küla eestvedaja Tiia Kass.

Tori valla aasta haridustöötajad on Andra Sõmer, Astrid Närep ja Nelli Vadam.

Tori valla aasta kultuuriedendaja aunimetus anti valla kultuurikollektiivide juhendajatele, kes viisid oma juhendatavad kollektiivid juubeliaasta laulu- ja tantsupeole "Minu arm": Marje Tilk, Kristel Reinsalu, Ester Murrand, Kalli Rõõmusaare, Marko Sassjan, Anneli Kondrad, Malle Ormilaan, Tiina Saar, Mariann Pärnoja, Anne Rätsep.

Tori valla aasta sportlane on maadleja Robyn Paulberg.

Tori valla aasta spordiedendaja on Kadi Ruumet.

Tori valla aasta sotsiaalvaldkonna edendajad on Anneli Kask ja Uno Kask ning Piret Dreimann.

Tori valla aasta noored on Kaur Kasemaa ja Ingela Uussalu.

Tori valla aasta ettevõte on Fennobed OÜ.

Kauni kodu konkursi võitjad:

pereelamud tiheasustuses - Auli tänav 3, Sindi linn;

talumajapidamised või pereelamud hajaasustuses - Tahkuse-Madise, Piistaoja küla;

sotsiaal-, äri- ja tootmisobjektid - Madise-Uuetoa ehk Uueda turismitalu, Nurme küla;

korterelamud - Peoleo tn 1, Sauga alevik.

Palju õnne tunnustuse saajatele!

Loe pikemalt siit ja siit.