« Tagasi

Tori vallavalitsus külastab ettevõtteid: Danspin AS

31.10. külastas vallavalitsuse esindus Sindi ettevõtet Danspin AS-i. Danspin tegeleb villa ja vaibalõnga värvimisega juba 25 aastat. Esinduse võttis vastu ettevõtte juht Dennis Ulrik Kristensen, kes tunneb head meelt, et saab olla osaline Sindi elanike elu arendamises.  

Ta kinnitab, et Sindis on maailma suurim värvimaja, kus värvitakse vaibalõngu väga erinevate sektorite jaoks: vastavalt ettenähtud tingimustele, näiteks tulekindlaid hotellidele, veekindlaid kruiisilaevadele, antistaatilisi lennukitesse, lõhnatuid ja allergiavabu lasteaedadele ning antibakteriaalseid haiglatele. Danspini värvitud lõngast vaibad on näiteks Silja Line'i ja Tallinki laevades ja Georg Ots SPA hotellis. Lõngu eksporditakse üle maailma Ameerikasse, Hispaaniasse, Saksamaale, Taani, Soome, Norra, Hollandisse, Inglismaale jne. Värvimiseks kasutatavad värvid on vees lahustuvad, kusjuures kogu värv läheb protsessi käigus lõnga sisse, eraldamata jääkprodukte.

Tööd tehakse kolmes vahetuses seitse päeva nädalas, Dennis Ulrik Kristensen kiidab meeskonda ja hindab pikaajalise kogemusega töötajaid. Danspinis on tööl 93 enda töötajat ning 26 renditöölist.

Töötajate toitlustamiseks on renoveeritud ruumid II korrusel, lähiajal plaanitakse füsioteraapiakabinetti ja ruumi ka jõusaali jaoks.

Taani kontserni kuuluv Danspin AS teenis 2018. aastal 5,06 miljoni eurose käibe juures 0,93 miljonit eurot tegevuskasumit.

2018. aastal nomineeris Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus Danspin ASi aasta välisinvestori auhinnale, sest ettevõte on paistnud silma Eestisse tehtud otseste välisinvesteeringutega ning panusega siinsesse majandusellu uute tehnoloogiate toomise ning töökohtade loomisega.

Danspin toetab laste ja noorte meeskondlikke spordiharrastusi.

Vaata ettevõtte kodulehte siit!