« Tagasi

Politsei hoiatab petturite eest

Soodne hind võib olla märk sellest, et tegemist on pettusega. See kehtib nii internetiostude kui ka näiteks koduukse taha ilmunud pakkujate kohta. Enimlevinud pettus on aga see, et lubatakse soodsa hinna eest müüja mõni toode ja küsitakse ettemaksu, kohale lubatakse tuua aga see hiljem kuid tegelikkuses olete ilma nii rahast kui tootest. Internetiostude puhul aga tihtipeale toodet päriselt ei eksisteeri või ei vasta kirjeldusele. Kuigi antud teemast on politsei ka varasemalt hoiatanud, siis on oluline seda aeg-ajalt ikka meelde tuletada ning kindlasti tuleb rääkida ka oma eakate sugulaste ja tuttavatega kuna just üksi elavad eakad on sihtgrupiks petturitele.

Ka internetipettused kasvavad hoogsalt, nii on väga levinud teated e-kirjade läbi, kus kirja sisuks on õnnitlus suure lotovõidu puhul, selle kättesaamiseks aga palutakse maksta teenustasu või kuhugile helistada. Ametliku lotovõidu kättesaamiseks aga ei ole vaja kuskile teenustasu maksta.

Politsei palub enne ostu sooritamist olla veendunud, et tegemist on ametliku edasimüüja ja usaldusväärse isikuga. Kahtlaste tegevuste korral palume teavitada sellest esimesel võimalusel.

 

Andrea Rebane, noorsoopolitseinik