« Tagasi

Politsei hoiatab petturite eest

Soodne hind võib olla märk sellest, et tegemist on pettusega. See kehtib nii internetiostude kui ka näiteks koduukse taha ilmunud pakkujate kohta. Enimlevinud pettus on see, et pakutakse soodsa hinna eest mõnd toodet ja küsitakse ettemaksu. Kaup lubatakse tuua hiljem, kuid tegelikkuses olete ilma nii rahast kui tootest. Internetiostude puhul tihtipeale toodet päriselt ei eksisteeri või see ei vasta kirjeldusele. Kuigi sellest on politsei ka varem hoiatanud, on oluline seda aeg-ajalt ikka meelde tuletada ning kindlasti tuleb rääkida ka oma eakate sugulaste ja tuttavatega, kuna just üksi elavad eakad on petturite sihtgrupiks.

Ka internetipettused kasvavad hoogsalt. Nii on väga levinud e-kirjad, kus õnnitletakse suure lotovõidu puhul, selle kättesaamiseks aga palutakse maksta teenustasu või kuhugi helistada. Ametliku lotovõidu kättesaamiseks aga ei ole vaja kellelegi teenustasu maksta.

Politsei palub enne ostu sooritamist olla veendunud, et tegemist on ametliku edasimüüja ja usaldusväärse isikuga. Kahtlaste tegevuste korral palume sellest teavitada esimesel võimalusel.

Andrea Rebane, noorsoopolitseinik