« Tagasi

Sindis Supluse tänava ääres asuvate korterelamute aadressid muutusid

Sindis muutusid Supluse tn 2//4 asunud kortermajade aadressid: Supluse tn 2 hoone uus aadress on Pärnu mnt 62b; Supluse tn 4 hoone uus aadress on Pärnu mnt 62a.

Aadressimuutuste põhjuseks on hoonete aluse kinnistu jagamine kaheks eraldi kinnistuks. Kinnistu jagamine oli vajalik selleks, et kahe eraldiseisva maja peale oleks võimalik luua kaks korteriühistut. See võimaldab lihtsustada hilisemat korteriühistute tööd majade haldamisel.

Aadressi määramisel peab arvestama ruumiandmete seadust ja Vabariigi Valitsuse määrust „Aadressiandmete süsteem". Eelistada tuleb aadressi andmist liikluspinna järgi, millelt on peamine juurdepääs kinnistule, ehk praegusel juhul Pärnu maantee järgi. Samuti on soovitav vältida paralleelaadresse, nagu seda oli varasem Supluse 2//4. 

Korteriühistute moodustamisel muutuvad ka korterite numbrid – nummerdamist alustatakse korterist nr 1 ja liigutakse esimeselt korruselt kolmanda korruseni. Praegu on korterid nummerdatud ühiselamu või hotelli põhimõttel.

Rahvastikuregistris teeb vastavad kanded vallavalitsus, seega pole ametlike registrite korrastamiseks elanikel endil vaja midagi teha. Kõiki ettevõtteid, millega elanikel on sõlmitud lepingud (pangad, teleteenuste pakkujad jms), peavad elanikud aga ise teavitama.

Palume ebameeldivuste pärast vabandust!

Foto: Maa-Ameti geoportaal