Sindi muusikakooli direktor Merike Teppan-Kolk pälvis Jakobsoni stipendiumi

Sindi muusikakooli pikaaegne direktor Merike Teppan-Kolk pälvis C. R. Jakobsoni stipendiumi. Stipendiumite konkurss on ellu kutsutud Pärnumaa aasta tunnustatuma põllumehe ning haridus- ja kultuuritegelase väljaselgitamiseks.

21 aastat Sindi muusikakooli direktorina töötanud Merike Teppan-Kolk on silma paistnud karismaatilise liidri ja eestvedajana, suurepärase korraldaja ja meeskonnatöötajana, kes teeb oma tööd suure armastuse ja pühendumusega. Ta on tunnustatud pärimusmuusika traditsioonide hoidja ja edasikandja. Merikese kireks on mängida klassikalist ja folkviiulit. Oma suurt kirge, viiulimängu annab ta koolijuhtimise kõrvalt edasi ka õpilastele, õpetades muusikakoolis viiuli eriala. Temaõpilased osalevad tihti konkurssidel.

Merikese eestvedamisel ja juhendamisel on kõik muusikakooli õppekavad kohandatud õpilaste erinevusi arvesse võttes neile sobivaimaks. Kõige selle tulemusena on iga-aastaselt kasvanud muusikakoolis õppida soovijate arv ja õpingute katkestajate arv langenud miinimumini. Uudse lähenemisena on Merikese eestvedamisel rakendatud muusikakoolis mobiilset õpet, mis võimaldab muusikat õppida ka neil lastel, kes elavad Sindi linnast kaugemal.

Lisaks sellele, et Merike on tuntud kui pärimusmuusika huviline ja edasikandja, on ta avatud uuenduslikele väljakutsetele. Selle heaks näiteks on Merikese aktiivne osavõtt Tori valla noorsootöö koostöögrupi tööst, kus ta on välja töötanud kaks innovaatilist koostööalgatust: „Soundworld" ja „IT-labor". Koostööalgatuste peamisteks eesmärkideks on noorte sotsiaalse tõrjutuse ennetamine huviäratavatesse tegevustesse kaasamise kaudu. Merike ühendab mängleva kergusega vanad traditsioonid, uudse lähenemise ja innovatsiooni.

Lisaks kõigele eelnevale jätkub Merikesel jõudu ja energiat juhtida Tori rahvamaja juurde kuuluvat Selja lauluseltsingut ja seda juba 20 aastat. Lauluseltsing on tema innustamisel osalenud mitmetel esinemistel ja kontsertidel. Lauluseltsingu repertuaar ja lauluvalik on väga rikkalik – rahvalauludest klassikaliste koorilauludeni välja.

Merike on andnud suure panuse valla kultuurisündmuste korraldamisse, esinenud festivalil Tori Ööd Ja Päevad, advendikontsertidel, folklooripäevadel ning käesoleva aasta suursündmustel Tule tulemisel ja Tori kihelkonna laulu- ja tantsupeol.

Foto: Ülo Soomets