Reis Leedu merevaigurannikule

13.-15. septembril toimub reis Leedu merevaigurannikule.

1. päev, 13. september

Väljasõit Torist kell 8.00 ja Pärnust Kaubamajaka juurest kell 8.30. Lõunapaus Lätis. Šiauliai lähedal külastame katoliiklaste pühapaika Ristimäge. Pealelõunal jõuame Palangasse. Võimalus jalutada mererannal, jalakäijate tänaval ja randumissillal. Ööbimine Palangas, hotell Alanga, 2-kohalised toad.

2. päev, 14. september Hommikusöök. Praamisõit Kura säärele, mis on umbes 100 km pikkune ja mõne kilomeetri laiune kitsas poolsaar, mis ühineb mandriosaga Kaliningradi oblastis. Poolsaar tekkis umbes 13 000 aastat tagasi pärast viimaste liustike taandumist. Tugev veealune hoovus kandis liiva lõunast põhja, merepõhja kerked tõkestasid hoovusel tee ning liiv sadestus põhja. Umbes 5000 a. tagasi tõusid esimesed liivakünkad merepinnast kõrgemale.

Meremuuseum – akvaariumi külastus. Kell 12.00 delfiinide etendus Smiltyne delfinaariumis. Naglise mägi ja retk rändliivaluidetele. Luidetel jalutades saab aimu, miks Kura säärt ka "Leedumaa Saharaks" nimetatakse. Õhtuks tagasi Palangasse.

3. päev, 15. september Hommikusöök hotellis. Külastame omaaegse krahv Tiškevičiuse lossis asuvat Palanga merevaigumuuseumi. Jalutame botaanikaaias ja vaatame Birute mäge. Ussikuninganna Egle – üks paljudest botaanikaaia skulptuuridest. Teel kodu poole külastame omanäolist Jaapani aeda. Hiline lõunapeatus Adaži lähedal asuva kaubanduskeskuse Lidos. Õhtuks tagasi kodus.

Hind reisijale: 175 eurot. Hinna sees:

• bussikasutus, bussi ülevedu Kura säärele
  • reisija praamipilet Kura säärele
  • majutus hotellis (2 ööd 2-kohalistes tubades) ja 2 hommikusööki
  • Palanga linnamaks
  • merevaigumuuseumi ja Naglise mäe loodusraja pääse
  • reisijuht-giidi teenused

Lisatasu eest:

• delfiinide show pääse 6 eurot, soodushind õpilasele 3 eurot
  • meremuuseum – akvaariumi külastus 6 eurot, soodushind õpilasele 3 eurot
  • Jaapani aed 6 eurot, soodushind seenioridele 4.50  ja 7-16 a õpilastele 3 eurot.

OLE KIIRE REGISTREERUMA!

Ave Aaslaid, tel  529 7216