« Tagasi

Toris avatakse uus staadion

7. augustil tasub kõigil kella kuueks õhtul sammud Torisse seada, et koos pidulikult avada põhikooli uus staadion. Üritus on tasuta ning toimub iga ilmaga, kõik huvilised on oodatud!

Staadionile kogunemine algab juba kell 17.30. Kell 18 öeldakse tänusõnad ning lüüakse sümboolsed väravalöögid. Seejärel algab näidismängu esimene poolaeg, omavahel võistlevad Tori noored ja Eesti Jalgpalliliidu esindus. Vaheajal toimuvad publikule palli kontrollimise ja täpsuslöögi võistlused. Teisel poolajal pistavad jalgpalliliidu esindajatega rinda kohaliku vutimeeskonna Tori Põrgulised mängijad. Pärast mängu pakutakse torti ning nautida saab ilutulestikku.

„Spordielu sai Toris uue hingamise kümme aastat tagasi, kui valmis Tori põhikooli võimla ja tööd alustas MTÜ Tori Spordiklubi," räägib spordiklubi juhatuse liige ja Tori Põrguliste eestvedaja Ahto Saar. Uuel kevadel saab kümme aastat täis ka Tori Põrguliste jalgpallivõistkonna loomisest. „Selle aja jooksul on üles kasvanud uus generatsioon mängijaid, kellest osad mängivad nüüdseks Vändra Vapruse meeskonnas," kirjeldab Saar sümboolset numbrit. Tema sõnul tähistab jalgpalli rahvaliiga sel aastal samuti 10. hooaega. Staadioni ehitamise ajal kasutasid kohalikud jalgpalli mängimiseks eraomandis olevat põllumaad kortermajade juures. „Oleme omanikule väga tänulikud, et saime tema maad sportimiseks kasutada," ütleb Saar.

Ahto Saare sõnul on uus staadion kogukonnale märgilise tähendusega ning annab erinevas vanuses asjaarmastajatele võimaluse heades tingimustes treenida. Enne renoveerimist oli spordiväljak ebastandardsete mõõtmetega,  amortiseerunud ning halvas seisukorras ja tihtipeale liiga niiske. Jooksurajal olid praod ja puudus valgustus, mistõttu vähenes platsi kasutamise turvalisus. Samas oli plats lisaks kehalise kasvatuse tundidele sageli eri vanuses spordihuviliste kasutuses, mis näitas suurt vajadust korralike treenimistingimuste järele.

Tori põhikooli direktori Pille Usina sõnul mängis uue spordiväljaku ehitamisel suurt rolli LEADER-projekti toetus ja vastava toetusmeetme avamine. Kauaoodatud spordiväljakut hakati ehitama tänavu 4. veebruaril, tööd antakse üle lähiajal. Staadioni läheduses on lisaks ka korralik Tori Kooli Sihtasutuse poolt rajatud disc-golfi rada ja välijõusaal.

Abivallavanem Jana Malõh toob välja, et uuel vallal oli meeldiv kohustus lõpetada eelmise valla algatatud projekt: „Uus, hästitoimiv ja korralik staadion muudab elukeskkonna atraktiivsemaks, hoiab maapiirkonna spordielu, toob rohkem lapsi ja asjaarmastajaid trennidesse ja propageerib tervislikke eluviise." Abivallavanem avaldab, et vallavalitsus teeb kõik selle nimel, et inimesed oleksid oma elukeskkonnaga rahul. Atraktiivne keskkond on uue elukoha valikul oluline ning toob loodetavasti maapiirkondadesse rohkem elanikke. „Täname kõiki, kes on projekti õnnestumisele kaasa aidanud," lisab ta.

Projektiga rekonstrueeriti spordiväljak - rajati drenaaž likvideerimaks liigniiskus; ehitatati välja jalgpalliplatsi ja korvpalliplatsi valgustus; rajati standardsete mõõtmetega kunstmurukattega jalgpalliväljak ja hoovõturajaga kaugushüppeliivakastid, kaeti jooksurajad tartaaniga.

Rekonstrueerimistööde tulemuseks on kaasaegne mitmeotstarbeline kogukonna spordiväljak, kus saab läbi viia kehalise kasvatuse tunde, spordipäevi, treeninguid ning korraldada võistlusi. Spordiväljak on kohalikele vabalt kasutatav. Tänu valgustusele ja kunstmurukattele on spordiväljaku kasutamine turvalisem ning sportimise hooaega on võimalik tunduvalt pikendada.

Ehitustöid teostab Kivipartner OÜ, lepingujärgne maksumus on 572 719,5€ lisatööde maksumus 13 308€, ehituse järelevalvet teostab Procula OÜ, maksumusega 6120€. Kogusummast on LEADERi rahastus 140 000

Omaosalus kokku 452 147,5€, ehitusprojekti rahastas Eesti Jalgpalliliit.

Jälgi üritust ka Facebookis siit!