Sindi tähistab Eesti lipu 135. sünnipäeva

Eesti lipu 135. sünnipäeval marsivad Sindi koolinoored kahel korral mööda ajaloolist Pärnu maanteed, rivistuvad linna raekoja ette pidulikule tseremooniale ja annavad keskpäeval kontserdi Sindi seltsimajas.

4. juunil algusega kell 10.00 liiguvad Sindi gümnaasiumi õpilased koos õpetajatega mööda Pärnu maanteed raekoja juurde, kus kell 10.20 toimub pidulik lipurivistus ja koolinoortega ühinevad ka Sindi lasteaia vanemate rühmade mudilased. Kohal on Pärnu noorte puhkpilliorkester Rein Vendla juhatamisel. Tervitavad Tori vallavanem Lauri Luur ja haridusministeeriumi esindaja. Õpilased Braian Kulp ja Merilin Haasma esitavad mõtteid teemal „Eesti lipp ja mina", mille aitas ette valmistada õpetaja Eneli Arusaar, Eesti lipu seltsi liige.

Kell 10.30 marsitakse orkestrihelide saatel tagasi koolimaja juurde. Sinimustvalget esinduslippu kannab 12. klassi õpilane Margit Viies, liputoimkonnas saadavad teda 10. klassi õpilased Merili Tambu ja Pilleriin Pihelgas.

Algusega kell 12.00 toimub tähtpäeva kontsertkatus Sindi seltsimajas, kus esinevad Sindi gümnaasiumi õpilased ja Kuu tantsurühm. Tervitavad Eesti lipu seltsi Sindi osakonna esimees Urmas Saard, Pärnu abilinnapea ja lipu seltsi liige Marko Šorin. Lõpusõna ütleb Sindi gümnaasiumi direktor ja lipu seltsi liige Ain Keerup. Kava on ajalehe ilmumise ajal veel täpsustavalt täiendamisel.

Pidupäeva korraldavad Eesti lipu seltsi Sindi osakond ja Sindi gümnaasium, kes kutsuvad kõiki pidulikust sündmusest osa saama. Kaasa võtta eelmistel aastatel jagatud käsilipud. Ka käesoleval aastal kingib lipu selts kohalviibivatele inimestele käsilippe.

Urmas Saard

Eesti lipu seltsi Sindi osakonna esimees

Pidulik lipurivistus Sindi raekoja ees 2018. a 4. juunil. Foto Urmas Saard