« Tagasi

Pärnumaa aasta ema on Monica Järvsoo!

Monica on hooliv nelja lapse ema, kes muretseb, et lapsed oleksid terved, kaetud ja söödetud. Samas peab oluliseks, et lapsed kasvaksid iseseisvateks inimesteks, kes saavad elus hakkama. Oluliseks peab, et lastel oleks huvitegevus ja väljund, et realiseerida end ühiskonnas. Lapsed on saavutanud nii mõndagi: Randel (20a) on mitmekordne Eesti meister maadluses, Raimond (16a) on hea õppeedukusega ja osalenud olümpiaadidel ning on samuti mitmekordne Eesti meister maadluses, Ramon (9a) osaleb maadlustrennis ja kergejõustikutrennis ning on Tori valla laste ja noorte lauluvõistlusel oma kategoorias saavutanud esimese koha, pesamuna Karmen (7a) on alles alustamas kooliteed, kuid on juba esinenud lasteansambliga „Sindi Lasteaed 125" mudilaste laulukonkursil "Lauluaias 2019" ning pääsenud lõppkontserdile.

Monical on suur pere, kuhu peale laste kuuluvad ka mees, koer ja kolm kassi. Monical on oma majapidamine, kus talle meeldib oma perele kasvatada ise juurvilju ja köögivilju. Monica peab lugu endale ise toidu kasvatamisest. See on protsess, mis tänapäeval vajab tahet ja oskusi - need on ta omandanud Räpina Aianduskoolis. Neid teadmisi annab ta ka oma lastele edasi, kuna au sees on töökasvatus.

Monica on ka ise õppija, kes peab lugu käsitööst. Ta võttis ette kahe aastase kooliskäigu pere ja töö kõrvalt. Monica lõpetas edukalt Pärnumaa rahvarõivaste kooli 2019. a kevadel. Kooli lõputööna valmisid Tori kihelkonna naiste rahvarõivad. Kõik komplekti kuuluvad riided (sh seeliku kanga) valmistas Monica otsast lõpuni ise. See on enesetäiendusele lisaks ka panus Eesti rahvuskultuuri ning annab eeskuju nii oma lastele kui teistele - kui soov ja tahe on suur, siis on kõik võimalik.

Monica on ka ettevõtja, kes on suutnud väikelinnas käimas hoida taaskasutuskauba poe, kus saab ka kostüüme rentida. Ta leiab alati kliendile soovikohased riided ja seda taskukohase hinnaga. Ta peab taaskasutust oluliseks meie ühiskonnas, kus on väga palju liigtarbimist. Ühe vana võib vabalt olla teise uus ning see ei ole mingi häbiasi. Monical on kuldsed käed. Ta suudab parandada ootetööna riideid ja ka õmmelda neid! Tal on imeline oskus taaskasutada ja leida see uus väärtus vanast asjast. Lisaks on Monica Pärnumaa Ettevõtlike Naiste Klubi liige.

Monica on kõige selle juures ka naine, kes ihkab vahel kultuuri nautida ja peab lugu heast muusikast ning intelligentsest huumorist. Veel meeldib talle raamatuid lugeda, sest eneseharimine on oluline väärtus.

Monica on väga mitmetahuline - töökas, heatahtlik, südamlik, abivalmis ja rõõmus naisterahvas.

Sõbrad on öelnud:

* „Monna on hästi sooja südamega inimene, kelle jaoks pole miski liiga keeruline." (Meeri)

* „Monna on suure südamega, ettevõtlik ja uskumatult tugev naine!" (Peeter)

* „Imetlusväärne naine, kes väärib head ja ainult head!!!" (Annika)

* „Visa, sihikindel, tunneb hästi loodust, taimi, lilli  ja aiandust, väga lahtiste kätega, õiglane, hea perenaine - osavnäpp ka köögis, laia silmaringiga, osaleb mälumängudes, kannatlik, põhjalik." (Sirje)

* „Monna on cool!" (Maik)

* „Annab ka oma väiksele õele emaks olemise nippe ja nõuandeid. Kõik, mida ette võtab, teeb suure pühendumuse ja armastusega." (Alice)

* „Monica on ettevõtlik, aktiivne ja kuldsete kätega suurepärane naine!" (Alki)

* „Ema. Naine. Poepidaja. Hea kaaslane seltskonnas." (Taavi)

* „Monica on väga loomulik ja siiras inimene. Ta jääb alati iseendaks ega püüa olla kunagi keegi teine. Tema seltsis on alati tore." (Regina)

* „Väga hea sõber. Kahe jalaga maapeal, mõistlik naine." (Maarja)

* „Ettevõtlik, hakkaja, kannatlik, hoiab peret koos ja toetab." (Greta)

* „Tubli ja töökas naine, tühjast ei virise, lapsed ka hoitud." (Astrid)

* „Tubli ema!" (Vambola)

* „Tore, hea, hooliv ja naljategija." (Markus)

Tekst kandidaadi esitajalt.

Fotol Monica endavalmistatud rahvariietega, allikas: Facebook.

Palju-palju õnne ka Tori Vallavalitsuse poolt, rõõmustame koos Monica ja tema perega ning sõpradega!