« Tagasi

Muuseumiöö 18.mail Tori vallas

Kord aastas, laupäevasel maiõhtul avavad muuseumid ja teised mäluasutused oma uksed tavapärasest hilisemal ajal ja tasuta, et tähistada üle-euroopalist muuseumiööd.

Üle terve Eesti toimuv muuseumiöö avab 18. mai õhtul kümnete muuseumide ja teiste põnevate paikade uksed täiesti tasuta. Muuseumiöö toimub sel aastal pealkirja "Öös on mustreid" all. Käesoleva aasta Muuseumiöö teema – mustrid – kutsub külastajaid tabama mustreid elus meie ümber: kultuuris, ühiskonnas, looduses ja küsima milliste mustrite osad me ise oleme. Milliseid mustreid märkame ja millistest vabaneda püüame? Miks me käitume teatud olukordades kindlal moel ehk millised on meie käitumismustrid, olgu siis indiviidi või grupina? Milliseid mustreid kasutavad tööstused ja masinad?

Programmis osalevad muuseumid avavad muuseumiööl oma uksed kell 18-23 ning sel ajal on sissepääs tasuta. Tori vallas on avatud Sindi Muuseum ja Tori Muuseum.

Tori Muuseumi aidahoone (Pärnu mnt 12, Tori alevik) on avatud kell 18.00-23.00 aadressil.

Kell 19-21 toimub Piret Jürgensteini juhendamisel töötuba "Mustrid, mis mõjutavad mõtteid" samuti on avatud näitus "Lood elust enesest" ning August Pulsti maalinäitus "Tori mütoloogia". Kaetud on kohvilaud soolase ja magusa ampsuga.

Sindi Muuseumis (Pärnu maantee 26, Sindi linnsaab tutvuda Sindi tekstiilivabriku ajalooga ja Sindi linna arenguga, samuti kajastab muuseum Sindi haridus- ,spordi- ja seltsielu. Eksponeeritakse ka tööriistu, naiskäsitööd ja Sindit kujutavaid kunstiteoseid.

Sindi Muuseumi programm:

18.00 Erinevad mustrid meie ümber.
18.30 Käsitöömeister Helin- Helme Mugamäe- Mustrite leidmisest, lugemisest,ja kasutamisest.
19.30 Avastamismäng- "Leiame ja joonistame mustreid Sindi Muuseumi majalt ja aiast".
20.00 Lappame Sindi tekstiilivabriku kangaid ja kangaalbumeid.
20.40 Teeme mängust kokkuvõtteid.
22.00 Otsime mustreid Sindi ööst.
Lisaks: Helle Hanseni näitus- "Vaasidel on mustreid". Helin-Helme Mugamäe mustrite tikkimise töötuba- tasuta.

Tagaaia Teehoovis pakume sularaha eest teed, pannkoogi ja moosiga 

Lisainfo: https://muuseumioo.ee/