Spordisündmused 2019

Tori valla MV lauamängude mitmevõistluses


23.11.2019 Tori võimlas

TULEMUSED

MEHED

Kabe
1. Jaak Eamets 6 p
2. Heino Tsirbitalo 3,5 p
3. Ero Herdoja 3 p
4.-6. Ahto Saar 2,5p
4.-6. Arko Saar 2,5p
4.-6. Rain Nurmik 2,5p
7. Aaron saar 1p

Male
1. Ero Herdoja 6p
2. Jaak Eamets 4p
3. Heino Tsirbitalo 4p
4.-6. Ahto Saar 2p
4.-6. Arko Saar 2p
4.-6. Rain Nurmik 2p
7. Aaron Saar 1p

Koroona
1. Olavi Raudsepp 7p
2. Ahto Saar 5p
3. Ero Herdoja 4p
4. Arko Saar 4p
5.-8. Heino Tsirbitalo 2p
5.-8. Aaron Saar 2p
5.-8. Jaak Eamets 2p
5.-8. Rain Nurmik 2p

Lauatennis
1. Rain Nurmik 10p
2. Ahto Saar 9p
3. Heino Tsirbitalo 6p
4.-5. Aaron Saar 3p
4.-5. Jaak Eamets 3p
6. Arko Saar 0p

Mitmevõistlus
1. Ero Herdoja 24p
2. Jaak Eamets 23,5p
3. Heino tsirbitalo 22p
4. Ahto Saar 21p
5. Rain Nurmik 20p
6. Arko Saar 16p
7. Aaron Saar 12p

NAISED

Kabe
1. Silvi Pool 6p
2. Lille-Õie Joosepson 4p
3. Kairi Lumberg 2,5p
4. Piret Pärnmaa 2p
Male
1. Silvi Pool 6p
2. Lille-Õie Joosepson 3p
3. Kairi Lumberg 2p
4. Piret Pärnmaa 1p

Koroona
1. Silvi Pool 5p
2. Kairi Lumberg 4p
3. Piret Pärnmaa 2p
4. Lille-Õie Joosepson 1p

Lauatennis
1. Silvi Pool 8p
2. Lille-Õie Joosepson 8p
3. Kairi Lumberg 7p
4. Piret Pärnmaa 3p

Mitmevõistlus
1. Silvi Pool 30p
2. Lille-Õie Joosepson 24p
3. Kairi Lumberg 22p
4. Piret Pärnmaa 19p

POISID

Kabe
1. Rasmus Ulp 3,5p
2. Olavi Lumberg 2p
3. Mihkel Usin 1p

Male
1. Rasmus Ulp 5p
2. Olavi Lumberg 4p

Koroona
1. Rasmus Ulp 2p
2. Olavi Lumberg 0p

Lauatennis
1. Rasmus Ulp 3p
2. Olavi Lumberg 1p

Mitmevõistlus
1. Rasmus Ulp 30p
2. Olavi Lumberg 24p

Parimate selgitamiseks mängisid kõik ühe võistlusklassi mängijad omavahel läbi. Naiste ja poiste võistlusklass liideti võistlejate vähesuse tõttu. Mitmevõistluse järjestus selgitati kolme parema ala tulemuste põhjal.

Fotosid näeb siit!

Andra Sõmer,  Tori spordiklubi

Sindi Skate 2019

Tänavune Sindi Skate peeti ilmaolude tõttu Tihemetsa rulapargis.
Trikitõukerattal võidutses Viljandi sõitja Deeno Lippand, kes tänu heale pargikasutusele ja tehnilistele trikkidele sai kohtunike lemmikuks.Teisena lõpetas Pärnu Raba 5 sisepargi tõukeratta treener Gemo Tasane ning kolmanda koha võitis pealinna noor sõitja ja tulevikulootus Semjon Bassov.
Rulavõistlusele saabus kohale kõrgel tasemel sõitjaid nii Tallinnast kui ka Tartust. Rula võistluse võitis täiesti puhta sõidu teinud Elva noormees  Romario Siimer, kellele järgnes Pärnust  Meelis Erm ning kolmanda koha sai Tallinna rulataja Nils-Erik Vesberg.
Viimane ala oli BMX trikiratta sõit.  Nagu oodata, võttis esikoha kindlalt Tartust pärit Eesti üks parimaid tänava stiili sõitjaid Tauno Krüüts. Poodiumi teisele kohale jäi Janek Markovski Tallinnast ning kolmandale kohale platseerus Pärnu kohalik sõitja Morten Tomson.
Parima noore sõitja tiitli võitis Tallinnast kohale tulnud Artemi Nikolajev ja parima Sindi sportlase auhinna pälvis Carl Mängel.
Sindi Skate parimad selgitasid välja kohtunikud  BMX sõitja Chris Tilk, rulataja Marko Padernik ja Pärnu  trikirattur Siim Raidmets. Tegu on oma ala ekspertidega, kes on ekstreemspordiga tegelenud juba palju aastaid. 
Väga tore on see, et võistlustele tuleb üha uusi ja nooremaid ekstreemsportlasi üle kogu Eesti ning Sindi võistluse vastu on huvi pidevalt kasvanud.
Täname südamest kõiki  osalejaid! Teie osalustasu annetasime Pärnu loomade varjupaigale.
Täname toetajaid: Tori vallavalitsus, Fein-Elast Estonia,  Pajo trükikoda, OnWheels, Raba 5, Sindi raamatukogu, Sindi Kommunaal, Paikuse politseikool.
Tänud abilistele: Taavi Burket, Sören Mäesalu, Vallo Vaargas, Mihhail Skljar, Marek Sild, Kristel Liivamägi, Heli Ruus, Urmas Saard, Helen Parmen, Maili Isand, Liidia Pihhus, Mihail Šorin, Inger Kangur, Marko Padernik, Chris Patrick Tilk, Valev Koitla, Teele Mustallikas, Rasmus Paimre, Siim Raidmets, Meelis Erm, Timo Tiivas, Eva Lemmergas, Mayken Haava, Stenly Puu,  Kaur Kasemaa, Elisabeth Mitt, Remii Metsmaa.  
Henri Holland
 
Carl Mängel oli parim sintlane. Foto: Valev Koitla
 

Tori jalgpalliturniir Diablo Cup

14. septembril korraldas Tori spordiklubi koostöös Tori vallaga järjekordse jalgpalliturniiri Diablo Cup. Eriliseks tegi turniiri see, et esmakordselt toimus see Tori põhikooli uuel kunstmurustaadionil, mis võimaldas mängida tehnilist ja kvaliteetset jalgpalli.

Juba traditsiooniks saanud jalgpalliturniirist võttis sel aastal osa kuus meeskonda. Külalisvõistkond Tallinnast AFC Eyjafjallajökull osales turniiril esmakordselt. Mitmekordne turniiri võitja Teku-Teku oli taas kohal tugeva koosseisuga. Vanad tuttavad jalgpalli rahvaliigast Pärnu United olid kohal kahe tiimiga ning võõrustajad Tori Põrgulised said samuti kaks meeskonda välja panna. Kohtunikena mõistsid õigust Leo Rõõmusaar ja Mart Paumäe, kes Tori turniiridel varasemaltki vilistanud.

Turniiri formaat nägi ette, et mängitakse omavahel läbi ning seeläbi selgitatakse paremusjärjestus. Peale võitluslikke mänge kujunes paremusjärjestus selliseks, et taas viis võidukarika koju Teku-Teku, kelle saldosse jäi neli võitu ja üks viik. Teise koha karika võttis endaga Tallinnasse kaasa meeskond AFC Eyjafjallajökull (kolm võitu ja kaks viiki) ning pronksised autasud said Tori Põrguliste esimese meeskonna liikmed. Neljandaks platseerus Tori Põrguliste teine tiim ning 5.-6. kohaga pidid leppima Pärnu Unitedi meeskonnad.

Ahto Saar, Tori spordiklubi

Jalgpalliturniirist osavõtjad. Foto: Andra Sõmer

Tervisespordisari Terve Tori 2019

Tori spordiklubil on juba üksteist aastat olnud kombeks alustada uut treeninghooaega inspireerivate tervisespordi üritustega. Nii ka sel aastal.

25. augustil leidis aset väga populaarseks osutunud kanuumatk Toherast Torisse. Soojenduseks kõndisime paar kilomeetrit mööda Riisa raba laudrada, Navesti jõe äärest jätkasime teekonda kanuudega. Ilm oli päikeseline, seltskond vahva ja korraldaja Tori matkakeskus väärib ainult kiidusõnu.

Sarja teine üritus „Kolme silla jalgrattamatk" toimus 8. septembril. Väntasime kokku kolmkümmend kilomeetrit läbi kaheksa küla. Mõned toredad jalasirutuspeatused tegime ka. Oleme väga tänulikud kõigile võõrustajatele. Rätsepa külas kuulasime Lembitu muhedaid meenutusi ja pillilugusid, Jõesuu külamajas kinnitasime keha Helga pakutud kohvi ja pirukatega ning Mutis oli vahva kohtumine Tuka Talu perenaise Avega. Matka lõpul nautisime mõnusat kulgemist mööda värskelt valminud Tori-Selja kergliiklusteed.

15. septembril jagas Tori põhikooli võimlas kasulikke näpunäiteid personaaltreener Mirko Miilits. Teemadeks olid emotsionaalne söömine ja treenimine jõusaalis. Usun, et kohaletulnud said oma küsimustele vastused ja võivad julge südamega uuele treeninghooajale vastu minna.

Tänan kõiki osalejaid ja abilisi! Kohtumiseni trennis!

Üritust toetab LEADER-programm ja Rohelise Jõemaa koostöökogu ning Tori vallavalitsus.

Andra Sõmer, Tori spordiklubi

Ühispilt enne kanuumatka. Foto: Andra Sõmer

 

 

 

Maadlejad võistlesid L. Kreinini mälestusvõistlustel

28. septembril toimusid Paikusel juba 18. korda L. Kreinini mälestusvõistlused Kreeka-Rooma ja naistemaadluses. Osavõtjaid oli seekord nii Eestist kui Lätist, koku 126. Meie maadlejate tulemused on järgmised:

I koht: Carl Nilov (kuni 51 kg); Raimond Uibo (kuni 65 kg); Robyn Paulberg (kuni 80 kg); Tiia-Triin Tomson (+58 kg);

II koht: Georg Heinmets (kuni 19 kg); Rasmus Tõnismäe (kuni 42 kg ja kuni 48 kg - Rasmus maadles kahes vanuseklassis);

III koht: Henrik Heinmets (kuni 22 kg); Romet Kutšernjuk (kuni 35 kg); Matthias Tuulik (kuni 80 kg).

Maadeldi ka täiskasvanute absoluutkaalus (kuni 130 kg), kus esikoha saavutas Robyn Paulberg ja III koha Matthias Tuulik.

See on 18 aasta jooksul esimene kord, millal Leo klubi maadleja võidab absoluutkaalu ja jätab rändkarika koju.

Raigo Paulberg, maadlusklubi Leo

Tori valla lahtised meistrivõistlused discgolfis

Ahto Saar, Tori Spordiklubi MTÜ

 

7. septembril toimusid juba traditsiooniks saanud Tori valla lahtised meistrivõistlused discgolfis. Võistluse korraldas Tori Spordiklubi MTÜ koostöös DiscSport OÜ, OÜ Matogardi, Coca Cola AS-i ja Tori vallaga. Kosutavad ja maitsvad saiakesed teega valmistas võistlejatele kehakinnituseks kohvik Kuuvarjutus.

Tori discgolfi pargis läbi viidud võistlusele registreeris ennast kokku 51 võistlejat kolmes erinevas grupis. Meeste arvestuses alustas võistlust 36 meest, naisi registreerus 7 ja noori (2003. a ja hiljem sündinud) 8 võistlejat.

Kuna Tori discgolfi 6-korviline rada polnud valmis niivõrd suurt hulka võistlejaid ära mahutama, otsustas korraldaja lisada kaks ajutist korvi.

Võistluse start pidi küll vihmasahmaka pärast veidi viibima, kuid kui taevas selgines, möödus kogu pikk võistluspäev ilusa ilma ja meeldiva õhkkonna saatel. Uued rajad ja korraldaja lisatud OB-alad andsid võistlusele lisaväärtust, mis paljusid kohaletulnuid end kokku võtma motiveerisid.

Kokku läbiti 4 ringi 8 korviga rajal, kus raja PAR (norm visete arv) oli 24 viset. Seega pidi iga võistleja sooritama umbes 100 viset. Parimatel õnnestus vähemate visetega hakkama saada ja mõni pidi lausa 200 korda proovima.

Võistluse lõppedes oli kõigil pikast päevast küll kerge väsimus, kuid kuna auhindu jagus peale esikolmikute loosiauhindade näol paljudele teistelegi, oli osalemine igal juhul väärt ettevõtmine.

Meeste arvestuses võitis 16 viset alla raja PARi teinud Tarvo Tats, 13 viset alla PARi suutsid võistluse läbida kaks võistlejat: Jarmo Harjakas ja Ivo Linder. Ümberviskamise tulemusel järjestusid ka kohad vastavalt: Jarmole teine ja Ivole kolmas koht.

Naistest tegi hea tulemuse, 6 viset alla PARi ja võitis esikoha Age Tihomirova, vaid ühe viskega Agele alla jäänud kohalik neiu Meeri Rätsep saavutas teise koha ning kolmandaks platseerus 4 viskega üle raja PARi Kaja Rebane.

Noorte esikolmiku moodustasid: Mattias Buht, Ralf Marcus Rohtla ja Keiro Tarn.

Suur tänu kõigile, kes osalesid, samuti neile, kes võistlusele õla alla panid!

Kohtumiseni järgmistel võistlustel!

Discgolfi meistrivõistlustel osalejad. Foto: Andra Sõmer

5.09.19

Maadlejate suurepärased tulemused Soomes

23. - 24. augustil toimus Turus soomlaste maadluskuulsuse Kalle Mäkineni mälestusvõistlus. Osalejaterohkest turniirist võtsid osa nelja riigi sportlased (Soome, Eesti, Norra, Venemaa). Turniir oli korraldatud nii, et osaleda said kõik, kellel vaid soovi - alates lasteaialastest kuni täiskasvanuteni.


Maadlusklubi Leod esindasid Robyn Paulberg, Carl Nilov, Mirelle Juninen, Brenet Juninen, Ramon Uibo, Tristjan Hansalu ja Lihulast pärit Stefan-Lauri Mölder.

Tulemused:

Robyn Paulberg -80 kg 1. koht
Carl Nilov -54 kg 2. koht
Mirelle Juninen -45 kg 3. koht


Teised said seekord kogemuse võrra rikkamaks.

Rohelise Jõemaa VIII suvemängud

Andra Sõmer, Tori spordiklubi
 
Tänavustel Rohelise Jõemaa suvemängudel, mis leidsid aset 10. augustil Paikuse osavallas, said Tori valla sportlased kokkuvõttes kolmanda koha. Esimeseks tuli kindlalt Põhja-Sakala vald, teiseks Paikuse osavald. Teise ja kolmanda koha vahe oli vaid napp üks punkt. Neljandaks jäi Põhja-Pärnumaa esindus. 
Üheksast alast võitis meie vald kaks: kergejõustiku ja juhtkonna mitmevõistluse.
Tori valla esindus:
Kergejõustik (1. koht):
Mathelyn Jaanimäe, Jacklyn Jaanimäe, Jakob Ergezinger, Johannes Ergezinger, Anna Maria Pajuste, Kristel Lusik, Marwin Joseph Virkus, Marten Karjus, Alari Lumberg, Veranika Haas, Andra Sõmer, Markko Virkus.
Juhtkonna mitmevõistlus (1. koht):
Kaja Rebane, Kandela Õun, Markko Virkus.
Discgolf (2. koht): 
Meeri Rätsep, Kaja Rebane, Argo Tali, Viljar Rebane, Ahto Saar.
Sulgpall (2. koht): 
Inga Ohno, Piret Pärnmaa, Janika Virkus.
Pendelteatejooks (3. koht):
Anna Maria Pajuste, Kristel Lusik, Jane Lumijõe, Veranika Haas, Jakob Ergezinger, Johannes Ergezinger, Marwin Joseph Virkus, Marten Karjus.
Jalgratta maastikusõit (3. koht):
Renno Räim.
Teatevõistlus (3. koht):
Jane Lumijõe, Andra Sõmer, Markko Virkus, Marten Karjus.
Võrkpall (4. koht):
Siim Ristikivi, Kairi Randmaa, Reido Ruul, Sten Benström.
Petank (4. koht):
Leo Rõõmusaar, Kerttu Puust, Andreas Puust, Jane Lumijõe.
 
Suur tänu kõikidele võistlejatele!
 
 

Toris avati uus staadion

 

7. augustil avati Tori alevikus uus staadion, mille uuendamiseks kulus ideest teostuseni viis aastat. Avamisel ütlesid tänusõnad vallavanem Lauri Luur, Tori põhikooli direktor Pille Usin ning Tori spordiklubi ja Tori Põrguliste jalgpallivõistkonna eestvedaja Ahto Saar. Pea kõiki, kes panustasid uue staadioni valmimisele, tänati ka Tori Põrguliste fännisärgiga. Sümboolsed väravalöögid lõid vallavanem, koolidirektor ja ehitaja, osaühingu Kivipartner esindaja. Pärast avamistseremooniat toimus jalgpalli näidismäng, mille esimesel poolajal võistlesid Eesti Jalgpalliliidu esinduse vastu Tori noored ning teisel poolajal Tori Põrgulised. Mängu vaheajal võistles publik täpsuslöökides. Tasavägiselt lõppenud mängule järgnes maitsva tordi söömine ja ilutulestik.

 

Fotod

24.07.19

Tori Põrgu triatlon

14. juulil toimus juba üheksandat korda traditsiooniline Tori Põrgu triatlon. Võistlust korraldab Tori spordiklubi koos heade partnerite ja abilistega. Tegemist on omanäolise võistkondliku triatloniga, kus paarid võtavad mõõtu ujumises, jooksmises ja kanuusõidus. Lastele on kavas duatlon, sel aastal toimus esmakordselt ka teatetriatlon noortele.

IX Tori Põrgu triatlon sai teoks LEADER-programmi ja Rohelise Jõemaa koostöökogu toetusega. Täname häid toetajaid ja koostööpartnereid: Tori vallavalitsus, Pärnumaa spordiliit, MTÜ Eesti Veeohutus, Eesti Punase Risti Pärnumaa selts, Tori Matkakeskus OÜ, OÜ Sookolli Söögituba, Endla teater, Matogard OÜ, Klaara-Manni puhkemaja, Agmeral OÜ, Jõesuu kodukõrts, Raivo Remont OÜ, Tori siidritalu, Jõesuu Aknad ja Uksed, Tiia Kass FIE.

Suur aitäh kõigile võistlejatele ja vabatahtlikele abilistele! Kohtumiseni kümnendal Tori Põrgu triatlonil!

Andra Sõmer, Tori spordiklubi juhataja

 

Fotod autasustamiselt (autor Marie Tominga)
 
 
 

Sauga kandi VI rahvajooks toimus Kilksamal

 
Juba kuuendat kevadet toimus Sauga rahvajooks „Jookse külale külla". Jooksu nimilause vihjab sellele, et igal aastal toimub ühes Sauga kandi külas jooks, kuhu tulevad kokku nii oma- kui ka kaugema kandi jooksusõbrad. Seekord, 26. mail Kilksamal toimunud jooks toimus küla ümbritsevatel mõnusatel metsaradadel, mille näitas korraldajatele kätte Papli talu peremees Urmas Koolme. Tema koos oma laste ja lastelastega oli ka seekordne võõrustaja, ilma kelleta ükski jooks ei toimuks, sest igas külas pole sobivat külamaja või -platsi. Tori vald ja Pärnumaa spordiliit aitasid kaasa finantsiliselt ja Sauga avatud noortekeskus korralduslikes küsimustes. Jooks oli kirjas ka Pärnumaa liikumissarjas neljanda üritusena ja seega oli näha mõningaid uusi osalejaid, kuid enamasti olid kohal juba tuttavad jooksusõbrad. Kokku oli 74 osalejat, varasemast poole väiksema osalejate arvu juures mängisid oma osa vihmane ilm ja Raplas toimuv linnajooks. Meestest tuli 10 km võitjaks Martin Tarkpea Mario Maddisoni ja Taavi Reimetsa ees, naistest Anu Teppo, kellele järgnesid Elnora Arik ja Marjaliisa Umb. Lühema, 4 km meeste esikolmik oli Franko Reinhold, Aivar Jakobson ja Avo Taats, naiste esikolmik Eerika Sarapuu, Irina Kirš ja Piret Bart.
Tore oli see, et tuldud oli terve perega ja ka lapsed nautisid vihmast ilma ja heinamaal jooksmist. Jooksupäeva tegid kohalikule külale kuuldavaks helipuldi tagant Karli Alliku (Sauga noortekeskus) ja professionaalsete kommentaaridega Vahur Mäe (osaühing SoundVoice Eesti). Jooksu jaoks vajalik inventar tuli 2Silla klubist osaühingu Massiner transpordiga ja jooksu rinnanumbrid Pärnu Lahe Parterluskogust. Loomulikult ei toimuks jooks toredate vabatahtlike abilisteta, keda seekord oli päris palju. Auhindadega toetasid Tervise Paradiis, Lottemaa ja Sauga avatud noortekeskus. 
Järgmise rahvajooksu toimumispaiga valikus on neli küla (Pulli, Räägu, Rütavere ja Vainu), kus kohalikud jooksurajad on veel laiemale hulgale tundmatud. Korraldajad ootavad kohalikelt vihjeid ja kaasalöömist, et liikumisharrastus edeneks ja külad saaksid lahked võõrustajad olla. Aitäh kõigile, kes kaasa aitasid ühe sportliku päeva korraldamisele!
 
Kandela Õun, jooksu peakorraldaja
Foto: Piia Salundi
 

 

Sindi suvehooaeg avati tänavajalgpalliga

 
Sindi noortevolikogu algatusgrupi korraldatud suvehooaja alguspeol toimus ka tänavajalgpalli turniir. Talvel liuväljana kasutataval asfaltkattega platsil võistlesid mängijad Sindist, Pärnust, Tallinnast ja Ukrainast. Esikoha võitis võistkond SFC Bamm, kuhu kuuluvad üksnes sintlased. Ukrainlaste SFC Exdeon NATUS jäi teiseks. Kolmas oli SFC Vossibop Pärnust ja neljas SFC MLJK90. Vutiturniiri eestvedaja oli Sindis elav tänavajalgpalli harrastav Bagrat Mkrttšjan.
Rohkem infot ja pildid portaalist www.kylauudis.ee
Foto: Urmas Saard