Raske ja sügava puudega lastele abi osutamiseks eraldatud vahendite toetus

Et võimaldada lapsevanematele paremat toimetulekut ja töötamist, määratakse vastavalt riigieelarve võimalustele kohaliku omavalitsuse üksustele toetus raske ja sügava puudega lastele abi osutamiseks. Kohaliku omavalitsuse üksus võib kasutada riigieelarvelist toetust raske ja sügava puudega laste lapsehoiu, tugiisiku-, sotsiaaltranspordi- või muudeks sotsiaalteenusteks, mis aitavad vähendada raske ja sügava puudega lapse perekonna hoolduskoormust või puudest tulenevat lisavajadust.

Toetusega kompenseeritavad teenused:

• lapsehoiu-, isikliku abistaja ja tugiisikuteenus;
  • transporditeenus;
  • lapse ja tema pere nõustamisteenused (sh psühholoogiline nõustamine), logopeediteenus ja muud teraapiad, mis toetavad lapse arengut;
  • eluruumi kohandamine, mis on vajalik lapse erivajaduse tõttu;
  • laagrites osalemise kulude katmine;
  • muud teenused ja toetused, mis soodustavad raske ja sügava puudega lapse ja tema perekonna toimetulekut ning aitavad vähendada perekonna hoolduskoormust või puudest tulenevaid lisavajadusi.

Taotluse vorm ja õigusaktid

Raske ja sügava puudega lastele abi osutamiseks eraldatud vahendite toetus. Taotle iseteenindusesdoc failja pdf fail

Doc- või pdf-failide puhul saata digiallkirjastatud taotlus tori@torivald.ee.

Raske ja sügava puudega lastele abi osutamiseks eraldatud vahendite kasutamise tingimused ja kord

Küsimuste korral võtke palun ühendust lastekaitsenõunik Liina Lelov-Aasmaaga 5368 2558, liina.lelovaasmaa@torivald.ee