Noortekeskused

Are Avatud Noortekeskus

Oodatud on noored alates 7. eluaastast.

Kui noor tuleb esmakordselt noortekeskusesse, täidetakse tema kohta ankeet logiraamatu jaoks. Küsitakse tema andmeid – nime, vanust, elukohta ja vanema telefoninumbrit. Tutvustatakse noortekeskuse kodukorda. Edaspidi registreeritakse noore külastused logiraamatusse.

Are noortekeskuses on võimalikud järgmised tegevused:

palju lauamänge, x-box (liikumismängud, strateegiamängud), joonistamise ja värvimise võimalus, spordisaali kasutamine, jõusaal (alates 14-eluaastast), piljardilaud, raamatukogu.

Liikumispuudega inimeste juurdepääsuks on olemas kaldtee.

Suigu noortetoas on võimalikud järgmised tegevused:

palju uusi lauamänge, joonistamise ja värvimise võimalus, saali kasutamise võimalus, raamatukogu.

 

Sauga Avatud Noortekeskus

Saugas on noored oodatud Sauga Avatud Noortekeskusesse, kus tegeletakse mitmesuguste huviringidega, kuid seal võib ka mänge mängida, sõpradega suhelda ja internetis käia. Samas võivad keskustes koos käia ka hingelt noored.

Liikumispuudega inimesed saavad siseneda maja peauksest, hoones on olemas lift. Noortekeskusega samas hoones asub Sauga raamatukogu.

Projektiga „Sauga Avatud Noortekeskuse juurdeehitus"  ehitati noortekeskuse olemasolev ühekorruseline hoone ümber kahekorruseliseks. Lisandus saal, multimeedia labor, musaurg, seminaarium, köök jne. Ehitust rahastas Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond.

Teenused

Lisaks üritustel osalemisele on Sauga noortekeskuses võimalus mängida piljardit ja teisi lauamänge, joonistada, meisterdada, jms. Kasutada saab 5 internetiühendusega arvutit, olemas on muusika kuulamise ja telerivaatamise võimalus. Keskuses on ka Wifi leviala.

Ruume on võimalik rentida. Rendihinnad

 

Sindi Avatud Noortekeskus

Sindi Avatud Noortekeskus tegutseb aastast 2004. 2005. aastal kolis noortekeskus Sindi renoveeritud endise raudteejaama hoone 1. korrusele Paide mnt 1.  Noortekeskus on tegustenud üle 16 aasta ja on üks vanimaid algselt loodud noortekeskuseid Pärnumaal.

Noortekeskusesse on oodatud kõik noored alates 7 eluaastast. Esmakordsel külastusel täidetakse noore külastusankeet ( Eesti Avatud Noortekeskuste Ühingu poolt loodud üle-eestilises ) programmis " Logiraamat". See annab noorele võimaluse külastada noortekeskuseid üle Eesti, logides oma parooliga  külastusprogrammi sisse. Ankeedi täitmisel küsitakse noorelt nime, vanust, elukohta ja vanema telefoninumbrit. Edaspidi registreeritakse noore külastused logiraamatusse. Lisaks tutvustatakse uuele  külastajatele noortekeskuse  kodukorda ja reegleid, mida peab noor keskust külastades järgima.

Sindi Avatud Noortekeskuses on noortel võimalus kaasa lüüa erinevates tegevustes ja ringides, mis on noortele tasuta.

Huviringid toimuvad üks kord nädalas noortekeskuses:  trummiring,  kunstiring, keraamikaring, raadioring, kokandusring, sulgpallitrann (tegutseb Sindi Gümnaasiumis) ning automudelismi ring (Pärnu mnt 23a, Sindi). Kohtade arv huviringidesse on piiratud, osalemiseks on vajalik eelnev registreerimine. Täpsem info e-posti aadressil: sindiank@torivald.ee
Vaba aja sisustamisel on noorte käsutuses play-station, televiisor, muusikakeskus,  lauatennise laud, lauajalgpall, õhuhoki, piljard, erinevad lauamängud, kunsti- ja käsitöötarbed. Õuealal saab kasutada välijõusaali ja lauatenniselauda. Keskuses on  tasuta wifi leviala  ja saab kasutada  internetiühendusega arvuteid. 

Lisateenused
Noortekeskus pakub noorele abi:

  • suhtenõustamises,
  • psühholoogilises nõustamises,
  • võlanõustamises,
  • karjäärinõustamises.

Noorel on võimalus osaleda erinevates  noorsooprojektides.