Küpsised (cookies)

Veebilehe külastamisel kasutame teie sessiooni identifitseerimiseks küpsiseid (cookies)

Säilitame tehniliste andmetena teie IP-aadressi, veebilehitseja identifikaatorit, portaali poole pöördumisele eelneva veebilehe URL-i ja autentimisviisi.

Külastuste andmeid töötleme üksnes isikustamata kujul külastusstatistika tegemiseks, et selle põhjal lehekülgi arendada ja külastajatele mugavamaks muuta.

 

Küpsistest

Küpsis on väike andmeelement, mis saadetakse veebilehelt ja mis salvestatakse kasutaja veebilehitsejas, mobiiltelefonis või muus seadmes selleks, et:

  • meelde jätta kasutaja eelistused;
  • saada infot, mille abil kohandada meie kodulehte kasutaja huvidele vastavaks.

 

Küpsiste liigid

  • Sessiooniküpsised salvestatakse kasutaja veebilehitsejasse veebilehtede sirvimise ajaks statistilisel eesmärgil. Nimetatud küpsised kustutatakse veebilehitsejast (nt Chrome, Firefox jt) selle sulgedes.
  • Teenindava osapoole küpsiseid määrab veebileht, mida kasutaja külastab, et meelde jätta kasutajate eelistusi.
  • Püsiküpsised salvestatakse kasutaja arvutisse ja neid ei kustutata veebilehitseja sulgemisel. Need jäävad teie veebilehitsejasse pikemaks ajaperioodiks ning aitavad veebisaidil teie seadme järgmine kord ära tunda. Püsiküpsised täidavad järgmisi eesmärke:

Google Analytics küpsised registreerivad unikaalse ID ja koguvad statistilisi andmeid selle kohta, kuidas külastaja veebisaiti kasutab. Samuti jälgib see kasutajaid eri seadmete ja turunduskanalite lõikes ning kogub andmeid külastajate seadmete kohta. Meie seadistuse kohaselt on need andmed anonüümsed.

 

Kuidas küpsistest keelduda?

  • Kui soovite loobuda küpsiste salvestamisest oma arvutisse, võite valida veebilehitseja turvaseadistustest küpsistest keeldumise.
  • Samuti võite muuta oma veebilehitseja seadistusi, et teile kuvataks hoiatus iga kord, kui sait üritab küpsist seadistada, ning seejärel võite otsustada iga küpsise osas eraldi, kas seda aktsepteerida või mitte.
  • Võimalik on ka kõik küpsised ära blokeerida ning kustutada seadmesse salvestatud küpsised. Küpsiste blokeerimisel tuleb arvestada, et veebilehed ei pruugi toimida ettenähtud viisil.