Vältimatu hambaravi on inimestele tagatud

Paljud hambaarstid on peatanud plaanilise ravi. Ägeda hambahaiguse korral on vältimatu ravi inimetele siiski tagatud.

Vältimatut hambaravi osutavate kliinikute kontaktid leiab haigekassa kodulehelt.  Vajalik on eelregistreerimine.

Kõigil on õigus saada tasuta vältimatut hambaravi, sõltumata sellest, kas neil on ravikindlustus või mitte. Tasuta hambaravi osutatakse juhul, kui abi edasilükkamine või selle andmata jätmine võib põhjustada abivajaja surma või püsiva tervisekahjustuse. Vältimatut abi osutatakse selliste erakorraliste seisundite korral, mis vajavad hamba väljatõmbamist või mädanikukolde avamist. Seda, kas tegemist on vältimatu abiga, otsustab hambaarst.

Vältimatu abina osutatavad teenused:

• Patsiendi uurimine, konsultatsioon, staatuse märkimine, raviplaani koostamine, hügieeni- või paradontaalindeksite määramine, hambakatu eemaldamine;
  • Pinnaanesteesia (limaskesta tuimestus)
  • Injektsioonanesteesia (süstiga tuimestus)
  • Ühe juurega hamba eemaldamine
  • Mitme juurega hamba eemaldamine
  • Sügavalt murdunud hamba või purunenud hamba eemaldamine
  • Mädakolde avamine ja ravimenetlus
  • Verejooksu peatamine õmblusega;
  • Järelkontroll pärast kirurgilist sekkumist
  • Hamba või implantaadi eemaldamine (osalise luu eemaldamisega)
  • Hamba röntgenülesvõte
  • Kogu suu röntgenülesvõte