Valla kultuuritegevus uute piirangute ajal

Head kultuurisõbrad!

Koroonaviiruse leviku ulatuslik tõus on toonud kaasa järjest karmimaid piiranguid ka kultuurivaldkonnale. Alates 29. oktoobrist kehtivad järgmised piirangud:

• Kui kultuurikeskuse ruumides parasjagu sündmust või huvitegevust ei toimu, on tegemist kontrollimata avaliku ruumiga.  Sel puhul kanna maski!

Maske tuleb kanda kõigis avalikuks kasutamiseks mõeldud ruumides, kuhu on võimalik siseneda igal soovijal ja kus liigub palju inimesi, kes üksteisega iga päev kokku ei puutu. Need on ruumid, millesse sisenemisel ei nõuta COVID-tõendit.

• Kõigil kultuurikeskuse poolt siseruumides korraldatud üritustel tuleb tagada kõigi külastajate nakkusohutus ja selle kontroll. See tähendab, et üritustel ja tegevustes saavad osaleda üksnes vaktsineerimiskuuri läbinud või COVID-19 haiguse läbi põdenud inimesed. Samasugune kontroll toimib ka väliürituste puhul, kui tegemist on piiratud territooriumiga.
  • Testide tulemusi enam ei arvestata, ei PCR- ega kiirtesti negatiivne tulemus edaspidi üritusest osavõttu ei võimalda.
  • Samad reeglid kehtivad ka huvitegevusele - kollektiivide liikmed saavad huvitegevuses osaleda vaid juhul, kui neil on olemas tõend kas vaktsineerituse või läbipõdemise kohta. Tantsutrennis ei tule kanda maski, kuna tegemist on korralduse mõttes vahetu sportimisega. Maski tuleb kanda väljaspool trennisaali üldkasutatavates ruumides.
  • Kaitsemaski kandmine on rangelt soovituslik nii vaktsineeritud kui haiguse läbipõdenud inimestele kui ka lastele alates 12. eluaastast ka kontrollitud üritustel, näiteks teatris, kinos, kontserdil.
  • Tavapärase kultuuriasutuse külastuse puhul tõendeid ei kontrollita, kuid maskikandmine on  kohustuslik.
  • COVID-tõendi vaktsineerituse või läbipõdemise kohta peavad esitama kõik inimesed alates 19. eluaastast. Kuni 19-aastaste noorte puhul tõendeid ei küsita.
  • Alates 1. novembrist kehtestatakse avalikes siseruumides liikumispiirang kella 23-st kuni kella 6-ni hommikul – see tähendab et sündmused, kontserdid, peod jms peavad lõppema hiljemalt kella üheteistkümneks õhtul.
  • Lisaks pidasid Vabariigi Valitsuse liikmed vajalikuks anda suunis, et avalikus sektoris jäetaks kuni 10. jaanuarini ära kõik suuremad üritused,  mis ei ole vältimatult vajalikud.

Kuidas peaksid olema kultuurisündmusele või kollektiivi proovi tulekuks ette valmistunud?

Kui lähed kultuurisündmusele, kontserdile, teatrisse või oma kultuurikollektiivi kokkusaamisele, siis vaata et sul oleks kaasas kas telefonis või paberil välja prindituna tõend selle kohta et oled kas viiruse läbi põdenud või vaktsineeritud. Need andmed on patsiendiportaalis olemas ja tõendi saad ise lehelt www.digilugu.ee alla laadida ja vajadusel välja printida.

Tõendiga koos näita kultuurikorraldajale või sündmuse korraldajale ka isikut tõendavat dokumenti, sest tõendil on kirjas vaid nimi, sünniaeg ja kinnitus vaktsineerimise, läbipõdemise või negatiivse testitulemuse kohta, fotot sel tõendil ei ole..

Kanna igaks juhuks ikka maski ka kaasas, meie majadesse sisenedes pane mask ette ja desinfitseeri käsi!

Säti oma sündmusele jõudmine võimalikult varajaseks, sest tõendite kontrollimine võib võtta omajagu aega.

Püsige terved!

Ants Välimäe, Tori Valla Kultuurikeskuse direktor