Pärnumaa Omavalitsuste Liidu rahvatervise komisjoni pöördumine

Head pärnumaalased!

Üle pooleteise aasta oleme elanud koos COVID-19 leviku takistamiseks seatud piirangutega. Kohati on need olnud rangemad, kohati aga leebemad. Kaks suve on olnud suhteliselt avatud ja oleme saanud nautida vabadust. Võrreldes möödunud suvega on aga tänavu üks suur erinevus. Kui mullu olime teadmatuses, kas ja millal järgmine laine meile tuleb, ning pidime valmistuma oma tegevuse jätkamiseks koos piirangutega, siis täna on meil olemas lahendus – vaktsineerimine.

Eestis kasutusel olevate vaktsiinide ohutus ja tõhusus nakatumise, raske haigestumise ja suremuse olulisel vähendamisel on tõendatud nii laborites kui teiste riikide kogemuse näitel.

Täna on igal täiskasvanul ja noorel võimalus õlg alla panna ning lasta end vaktsineerida. Nii saame kõik aidata kaasa sellele, et meie lapsed ei peaks järgmist kooliaastat alustama koduõppel arvutiekraani vahendusel, et me saaks muretult külastada oma lähedasi, et meie hotellid poleks tühjad tondilossid, et meie armsates toidukohtades saaks koos sõpradega aega veeta, et meelelahutajad saaks meie tuju suurtes saalides heaks teha ja võiksime igal hommikul minna tööle muretsemata piirangute karmistumise pärast.

Vaktsineerimine aitab ära hoida meditsiinisüsteemi ülekoormamist, mida nägime möödunudtalvisel viirusperioodil. Kui meditsiiniasutused on rakkes suure hulga koroonapatsientidega, võivad jääda abita teised arstiabi vajavad patsiendid. Seega on vaktsineerimisel palju laialdasem mõju meie tervisele, kui ainult ühe koleda viirusega võitlemine.

Vaktsineerimine on lahendus, mis tagab normaalse elukorralduse ja koos sellega vaimse, emotsionaalse, sotsiaalse ja füüsilise heaolu. Kui piisavalt palju inimesi end vaktsineerib, saame sügisele vastu minna tavapärase elukorraldusega olles ise seejuures ka tervemad.

Igaüks saab oma panuse anda, minnes ise vaktsineerima ja aidates oma lähedastel leida võimalus kaitsev süst saada. Vaktsineerimisvõimaluste kohta saab teavet veebilehelt www.vaktsineeri.ee ja riigi infotelefonilt 1247.

Pane õlg alla – anna oma panus ja vaktsineeri end!

Pärnumaa Omavalitsuste Liidu rahvatervise komisjoni nimel

Priit Ruut

POL rahvatervise komisjoni esimees

 

Komisjonis esindatud organisatsioonid:

Pärnu linn

Häädemeeste vald

Kihnu vald

Lääneranna vald

Põhja-Pärnumaa vald

Saarde vald

Tori vald

Kaitseliidu Pärnumaa malev

Politsei- ja piirivalveameti Lääne Prefektuur

Pärnu Haigla

Pärnu linna ja maakonna noortekeskused

Pärnu linna ja maakonna tervist edendavad koolid ja lasteaiad

Pärnumaa Kodukant

Pärnumaa laste ja noorte vaimse tervise keskus (VTK)

Pärnumaa Punane Rist

Pärnumaa Rajaleidja keskus

Pärnumaa Spordiliit

Päästeameti Lääne Päästekeskus

Transpordiamet