Toimus aasta viimane valla kriisikomisjoni istung

Eile toimus 2019. aasta viimane valla kriisikomisjoni istung, kus liikmetele tutvustati koostatud hädaolukorra lahendamise plaani, SW Energia toimepidevust meie valla katlamajades ning Kaitseväe võimalusi valda toetada kriisi korral. 

Lisaks võtsime kokku aasta jooksul tehtu ja panime paika järgmise aasta tööplaani.

Loe lähemalt meie korrakaitseametniku lugu, kuidas paremini ise kriisideks valmis olla. 

 

Kriisiolukord ei hüüa tulles!
Aiko Jallai, Tori valla korrakaitseametnik

Kuigi saabuvast tormist annavad teada tormi- ja ilmahoiatused, siis inimestel ei ole ikkagi täit ettekujutlust, milliseks kriisiks võib torm ja selle tagajärg kujuneda ja kui sõltuvad me ikkagi elektrist oleme. Seda näitas meile ka oktoobri lõpus aset leidnud sügistorm, mil paljud majapidamised ja ettevõtted olid elektrita tundidest kuni päevadeni.

Tegelikult annab järgmiseks korraks elektrikatkestuse mõju oma perele leevendada, kui ennast rohkem kurssi viia ja ette valmistada. Riiklikud juhtnöörid ütlevad, et inimene peaks oma koduste varudega hakkama saama seitse päeva. Selleks puhuks tasub endale varuda patareisid, alternatiivseid valgusallikaid, patareidel töötav raadio, akupank, vajalikud meditsiini ja hügieenitarbed, pikemalt säilivaid toiduaineid ning muidugi peaks varuma ka piisavalt vett. 

Neil, kel kodus pole gaasi- või puupliiti ega ahju, soovitatakse varuda generaator või matkagrill, millega (väljas) toitu siiski valmistada saaks. Halba ei tee ka oma naabrite tundmine ja nendega heade suhete hoidmine. Raskemal hetkel on naabrite ja lähedaste tugi väga hea ja vajalik. Kui teate kedagi oma kogukonnas, kes kindlasti üksinda olles hätta jääb, siis abistage tedagi.

Kui olete juba ühe korra oma pere valmisoleku peale mõelnud, on teil järgmise elektrikatkestuse ja tormi ajal kergem. Tutvuge juhistega www.kriis.ee