Spordisündmused 2019

24.07.19

Tori Põrgu triatlon

14. juulil toimus juba üheksandat korda traditsiooniline Tori Põrgu triatlon. Võistlust korraldab Tori spordiklubi koos heade partnerite ja abilistega. Tegemist on omanäolise võistkondliku triatloniga, kus paarid võtavad mõõtu ujumises, jooksmises ja kanuusõidus. Lastele on kavas duatlon, sel aastal toimus esmakordselt ka teatetriatlon noortele.

IX Tori Põrgu triatlon sai teoks LEADER-programmi ja Rohelise Jõemaa koostöökogu toetusega. Täname häid toetajaid ja koostööpartnereid: Tori vallavalitsus, Pärnumaa spordiliit, MTÜ Eesti Veeohutus, Eesti Punase Risti Pärnumaa selts, Tori Matkakeskus OÜ, OÜ Sookolli Söögituba, Endla teater, Matogard OÜ, Klaara-Manni puhkemaja, Agmeral OÜ, Jõesuu kodukõrts, Raivo Remont OÜ, Tori siidritalu, Jõesuu Aknad ja Uksed, Tiia Kass FIE.

Suur aitäh kõigile võistlejatele ja vabatahtlikele abilistele! Kohtumiseni kümnendal Tori Põrgu triatlonil!

Andra Sõmer, Tori spordiklubi juhataja

 

Fotod autasustamiselt (autor Marie Tominga)
 
 
 

Sauga kandi VI rahvajooks toimus Kilksamal

 
Juba kuuendat kevadet toimus Sauga rahvajooks „Jookse külale külla". Jooksu nimilause vihjab sellele, et igal aastal toimub ühes Sauga kandi külas jooks, kuhu tulevad kokku nii oma- kui ka kaugema kandi jooksusõbrad. Seekord, 26. mail Kilksamal toimunud jooks toimus küla ümbritsevatel mõnusatel metsaradadel, mille näitas korraldajatele kätte Papli talu peremees Urmas Koolme. Tema koos oma laste ja lastelastega oli ka seekordne võõrustaja, ilma kelleta ükski jooks ei toimuks, sest igas külas pole sobivat külamaja või -platsi. Tori vald ja Pärnumaa spordiliit aitasid kaasa finantsiliselt ja Sauga avatud noortekeskus korralduslikes küsimustes. Jooks oli kirjas ka Pärnumaa liikumissarjas neljanda üritusena ja seega oli näha mõningaid uusi osalejaid, kuid enamasti olid kohal juba tuttavad jooksusõbrad. Kokku oli 74 osalejat, varasemast poole väiksema osalejate arvu juures mängisid oma osa vihmane ilm ja Raplas toimuv linnajooks. Meestest tuli 10 km võitjaks Martin Tarkpea Mario Maddisoni ja Taavi Reimetsa ees, naistest Anu Teppo, kellele järgnesid Elnora Arik ja Marjaliisa Umb. Lühema, 4 km meeste esikolmik oli Franko Reinhold, Aivar Jakobson ja Avo Taats, naiste esikolmik Eerika Sarapuu, Irina Kirš ja Piret Bart.
Tore oli see, et tuldud oli terve perega ja ka lapsed nautisid vihmast ilma ja heinamaal jooksmist. Jooksupäeva tegid kohalikule külale kuuldavaks helipuldi tagant Karli Alliku (Sauga noortekeskus) ja professionaalsete kommentaaridega Vahur Mäe (osaühing SoundVoice Eesti). Jooksu jaoks vajalik inventar tuli 2Silla klubist osaühingu Massiner transpordiga ja jooksu rinnanumbrid Pärnu Lahe Parterluskogust. Loomulikult ei toimuks jooks toredate vabatahtlike abilisteta, keda seekord oli päris palju. Auhindadega toetasid Tervise Paradiis, Lottemaa ja Sauga avatud noortekeskus. 
Järgmise rahvajooksu toimumispaiga valikus on neli küla (Pulli, Räägu, Rütavere ja Vainu), kus kohalikud jooksurajad on veel laiemale hulgale tundmatud. Korraldajad ootavad kohalikelt vihjeid ja kaasalöömist, et liikumisharrastus edeneks ja külad saaksid lahked võõrustajad olla. Aitäh kõigile, kes kaasa aitasid ühe sportliku päeva korraldamisele!
 
Kandela Õun, jooksu peakorraldaja
Foto: Piia Salundi
 

 

Sindi suvehooaeg avati tänavajalgpalliga

 
Sindi noortevolikogu algatusgrupi korraldatud suvehooaja alguspeol toimus ka tänavajalgpalli turniir. Talvel liuväljana kasutataval asfaltkattega platsil võistlesid mängijad Sindist, Pärnust, Tallinnast ja Ukrainast. Esikoha võitis võistkond SFC Bamm, kuhu kuuluvad üksnes sintlased. Ukrainlaste SFC Exdeon NATUS jäi teiseks. Kolmas oli SFC Vossibop Pärnust ja neljas SFC MLJK90. Vutiturniiri eestvedaja oli Sindis elav tänavajalgpalli harrastav Bagrat Mkrttšjan.
Rohkem infot ja pildid portaalist www.kylauudis.ee
Foto: Urmas Saard