Põltsamaa vallavalitsus tutvus Tori valla tegemistega

03.06.2026 | 19:56

Täna, 3. juunil külastas Tori valda Põltsamaa vallavalitsuse meeskond, et saada ülevaade valla arengusuundadest, olulisematest objektidest ja kohaliku elu korraldusest.

Külaskäik algas Tori siidritalus, kus tutvuti pereettevõtte tegevuse ja siidritootmisega, mis põhineb kohalikul toorainel ja traditsioonidel. Sealt liiguti edasi Tori alevikku, kus ekskursiooni käigus avati piirkonna ajalugu ja tutvustati olulisemaid vaatamisväärsusi.

Päeva esimesse poolde mahtus ka ühine lõuna Tallikohvikus, mille järel külastati 170-aastase ajalooga Tori hobusekasvandust. Seal saadi ülevaade Tori hobuse aretusest ning hobusekasvanduse rollist nii kultuuripärandi hoidmisel kui ka tänapäevases tegevuses.

Põltsamaa vallavalitsus külastas Tori valda.

Pärastlõunal jätkus programm Sindis. Raekojas kohtusid Põltsamaa esindajad Tori valla juhtide ja ametnikega, et arutada valla juhtimist, teenuste korraldust ja arengusuundi. Tori vallavolikogu esimees Marko Šorin andis külalistele ülevaate Sindi paisu ümberkujundamisest kärestikuks, mille järel tutvuti Baltikumis ainulaadse objektiga ka kohapeal.

Külaskäik jätkub homme, kui Põltsamaa vallavalitsuse meeskond läheb vaatama Tammiste algkool-kogukonnakeskuse ehituse edenemist, mis avab uksed juba sel sügisel.

Külaskäigu eesmärk oli kogemuste vahetamine ja heade praktikate jagamine kahe omavalitsuse vahel, et leida uusi vaatenurki kohaliku elu korraldamiseks ja toetada edasist arengut mõlemas vallas. Tori vald tänab Põltsamaa vallavalitsuse esindajaid huvi ja koostöövalmiduse eest!

Kati Saagim

kommunikatsiooninõunik

open graph imagesearch block image