Tori Rahvamajas etendub performance "Arbuus põrguväravas"

Katarina Meister, Kaarel Kütas, Panu Luukkonen esitavad 9. augustil kell 16.30 Tori Rahvamajas performance-etenduse „Arbuus põrguväravas".

Pealtvaatamine on tasuta ja vaatajad väga oodatud!

 

Kolme kunstniku ühistöös valmivas performance-etenduses põimuvad killud Tori ajaloost ja mütoloogiast.  Mitmesuguste tegevuste abil luuakse sild unenägude ja reaalsuse ning kohaliku ja kauge vahele. Inspiratsiooni pakkus ka torilase Andres Saali looming ja elukäik, tema sõnad saavad kaja ja  segunevad kohaliku pärimusega. Kunstnikud Katarina Meister ja Kaarel Kütas on otsinud motiive etenduspaiga minevikust ja tänapäevast, resoneerinud neid omaenese kogemusmälu ja maailmatunnetusega. Tekkinud ideed seotakse performancekunsti võtete abil ühtseks tervikuks, mille helilise osa loob muusik Panu Luukkonen. Eesmärgiks on mängida leitud ainestikuga, pakkuda selle mõtestamiseks värskeid impulsse ja tugevdada sidet üksikisiku ning teda ümbritseva keskkonna vahel.

Sündmus on osa Kaarel Kütase kureeritavast näituseprojektist Performatiivne Pärnumaa ning Tori Rahvamajas ja selle vahetus ümbruses toimuva performance'i  järelmid leiavad paiga Pärnu Linnagalerii Raekoja näitusesaalis laupäeval 12. septembril avataval väljapanekul.