« Tagasi

Kutse Kildemaa endise turbamaardla taastamisplaanide arutelule

24. septembril kell 16.00 ootab RMK kõiki huvilisi Kildemaa turbakaevandamisala perspektiividest kuulama ja kaasa rääkima. Kohtumispaik: endise kaevandusala teenindustee alguses (https://kaart.delfi.ee/?bookmark=459c73a247874f43e6865ff00a03d728

Kaupo Kohv, RMK Loodukaitseosakonna juhataja: "Kildemaa endise turbakaevandusala uuesti soona elule äratamiseks on valminud RMK-l tööde projekt. Sellega seoses on kerkinud küsimused, kas ala ikkagi on mõistlik taastada sookooslusena või peaks eelistama seal hoopis turba kaevandamist või ala praeguse seisundi säilitamist.

Seega on võimalik aruteluteemade ring üpris lai: Kas alal oleks lähitulevikus võimalik turvast kaevandada või metsa kasvatada? Kas ilma midagi tegemata ala taimestuks ka looduslikult? Kas ala praeguse seisukorra säilimisega on seotud keskkonnariskid? Milline võib olla taastamistööde järgselt maastikupilt? Kas tööd toovad kaasa ligipääsu halvenemise rabale? Kas töödega võib kaasneda eramaadel veetaseme tõus? Milline on Kildemaa taastamistööde teaduslik tähtsus?"

Taastamisprojekti materjalid internetis: rmk.ee/kildemaa-projekt

Olete oodatud!