Are ja Suigu kodukohvikute päev, Tori suvelaat ja Tori Põrgu Triatlon

Sellel pühapäeval (12.07) on mitu suurt üritust Tori vallas: esimest korda toimub Are-Suigu kodukohvikute päev, traditsiooniline Tori Põrgu Triatlon 2020 ja Tori suvelaat.

Kodukohvikute päeval Ares ja Suigus on avatud neli kohvikut, kuhu on kõik oodatud kell 12.00-17.00:

Vallatud Kurvid (ARE Huvikeskuse õuealal, Pärivere tee 17, Are) - pakutakse sooja toitu, pannkooke, jäätisekokteili, küpsetisi ja kohvi. Mõnusalt saab aega veeta akordionimuusika saatel, sõita hobukalessiga ja ratsutada. Lastele on hullamiseks batuut ja mänguväljak. Vaba aega saab veeta murumängude ja kaartidega ennustamisega.

Kolme Kure kohvikus (Tehvri talu, Murru küla) võtab teid vastu volikogu esimees Enn Kuslap enda ja veel kolme teise perega. Õuel saab kokku naabrite kamp, kellel on rõõm teha koos süüa ning seda jagada ka teistega! Menüüst leiab suppi, quiche'i moodi pirukat, vahvleid, omatehtud jäätist, burgereid ja muud hõrku.

Kotkapesa BBQ & Dringid (Kotkapesa, Niidu küla) - pakutakse viie tärni liha, mille kiidaks heaks ka vana meister Gordon Ramsay isiklikult. Saab ka karastavaid jooke.

Kodukohvik Metsas (Parisselja bussipeatuse juurest alla, jälgi silte) pakub vana kooli burksi, friikaid, sushit ning Kersti kooke ja jooke. Lastele silitamiseks loomad ja linnud, samuti armas mänguväljak ja muud põnevad tegemised.

Tori Põrgu Triatlon saab Tori alevikus alguse kell 14.00 vallamaja aasal laste duatloniga, järgneb noorte teatetriatlon ja seejärel põrgu triatlon. Olete oodatud osalema ja kaasa elama! Lisainfo Tori Spordiklubi lehelt!

Tori suvelaat! toimub Tori keskväljakul ning saab alguse juba kell 10.00, kauplemas on ligikaudu 50 müüjat. Pakutakse riideid, jalanõusid lasteriideid, kodukaupa, mänguasju, kalastustarbeid, käsitööd, sepiseid, ehteid, toidukaupu ning kõike muud head paremat! Saab teha ka Henna maalinguid ning kohal on ka lastekirjanikud Tiina Kilkson ja Kristina Ruder.

Tori vallavolikogu esimehe Enn Kuslapi sõnul pakutakse nende sõpruskonna kohvikus head toitu ja mõnusat seltskonda ning soovitab läbi käia kõik kodukohvikud. "On oluline, et inimestel oleks võimalik ka maale tulla üritustele, et näha kaunist Eestimaad ja et on võimalik ka linnast väljas hästi aega veeta," ütleb ta ja lisab, et otsus kohvikut avada tuli kergelt, sest nende kogukond on väga kokkuhoidev ja avatud. "Kui kohvikutöö kõrvalt aega üle jääb, kuulan ära ka valla inimeste mured-rõõmud, kasutage võimalust!" lubab ta.

Olete oodatud!